Dziś jest:
wersja tekstowa

Powiatowy Przegląd Piosenki Obcojęzycznej

Na kilka godzin sala sportowa w Wielkim Klinczu stała się sceną zmagań młodych artystów, którzy prezentowali umiejętności nie tylko wokalne, ale również językowe.
Głównym celem przeglądu była popularyzacja nauki języków obcych, w tym angielskiego i niemieckiego, ale także rozwijanie pasji i umiejętności uczniów, rozwijanie muzycznych oraz wokalnych umiejętności, a także integracja uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.
Wykonawcy wystąpili w dwóch grupach wiekowych - szkoły podstawowe i szkoły gimnazjalne - z podziałem na solistów i zespoły wokalne. Przygotowana prezentacja w języku angielskim lub niemieckim oceniana była wg następujących kryteriów:
- dobór repertuaru
- poprawność językowa
- muzykalność
- ogólny wyraz artystyczny.
Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większą popularnością, co potwierdza coraz dłuższa lista uczestników. Fakt ten szczególnie cieszy dyrektora Zespołu Kształcenia w Wielkim Klinczu, który wraz z Zakładem Sportu, Kultury i Turystyki Gminy Kościerzyna organizuje coroczny przegląd.
Ostatecznie jury wyłoniło zwycięzców, którym wręczono statuetki w kształcie nut, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.
 
A oto lista nagrodzonych uczniów w poszczególnych kategoriach:

SZKOŁA PODSTAWOWA
Soliści: Roksana Blok (Szkoła Podstawowa nr 2 w Kościerzynie)
Zespół i Nagroda Publiczności: Marta Burandt, Kinga Kasprzak, Sandra Stolc i Marta Wolter (Szkoła Podstawowa w Kornem)
Wyróżnienie jury: Zuzanna Zabrocka, Emilia Kryzel, Marta Cybulska, Katarzyna Mazurkiewicz i Faustyna Jaszul (Publiczna Szkoła Podstawowa w Kaliszu)

GIMNAZJUM
Soliści: Nina Karpińska (Prywatny Zespół Szkół „Prymus”)
Zespół: Julia Peplińska i Filip Kupper (Prywatny Zespół Szkół „Prymus”)
Wyróżnienie jury oraz nagroda publiczności: Amadeusz Hamerski (Zespół Kształcenia w Wielkim Klinczu)
Nagroda specjalna jury: Alina Bajonczak (Prywatny Zespół Szkół „Prymus”)do druku