Gmina Kościerzyna


Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta
e-PUAP
Biuletyn Informacji Publicznej

Facebook


Gminna Karta Dużej RodzinyModernizacja Stacji Uzdatniania Wody w SkorzewiePolityka Prywatności
 
Urząd Gminy Kościerzyna
ul. Strzelecka 9
83-400 Kościerzyna
Telefon: 58 686 59 80
Fax: 58 686 59 83
e-mail: ug@koscierzyna.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek: 7.30 – 15.30
wtorek: 7.30 – 15.30
środa: 7.30 – 17.00
czwartek: 7.30 – 15.30
piątek: 7.30 – 14.00


RSS
Dziś jest:
wersja tekstowa

Turystyka w powiecie kościerskim


Powiat Kościerski - kraina lasów i jezior, stwarzająca doskonałe warunki do uprawiania turystyki i rekreacji, aktywnego wypoczynku na licznych szlakach pieszych, rowerowych i wodnych, obfitująca w bogactwo kulturowe i historyczne, kusząca regionalnymi smakami i zapachami… Informacje o możliwościach uprawiania turystyki w powiecie kościerskim znaleźć można na stronie internetowej Lokalnej Organizacji Turystycznej "Serce Kaszub". Zachęcamy do turystyki: aktywnej, historycznej, kulinarnej i kulturowej.

Informator turystyczno - przyrodniczy w języku angielskim

Tourism and Nature Directory of Kościerzyna County

Zachęcamy Państwa do lektury, która w roku 2014 podczas Gdańskich Targów Turystycznych otrzymała wyróżnienie w konkursie Bursztynowy Kompas w kategorii Publikacja Turystyczna.

Informator zawiera szczegółowy opis walorów i atrakcji turystyczno – przyrodniczych oraz kulturowych serca Kaszub.

,,Informator turystyczno – przyrodniczy powiatu kościerskiego’’ krok po kroku wprowadzi turystę w niepowtarzalny klimat Kaszub. Całość publikacji podzielona jest tematycznie ze względu na rodzaj uprawianej turystyki.

Pierwszy rozdział poświęcony jest turystyce historycznej. Odbiorca znajdzie tu informacje na temat kościołów, sanktuariów, muzeów, pomników oraz zabytkowych budowli na terenie Powiatu Kościerskiego. Informacje zawarte w tym rozdziale przybliżą czytelnikowi historię, kulturę ludową oraz tożsamość Kaszubów, która opiera się na niezwykłej religijności.

Kolejny rozdział dotyczy turystyki aktywnej – najlepszej formy wypoczynku. Zawarte tu opisy szlaków rowerowych, kajakowych, pieszych, konnych i nordic walking będą bodźcem i zachętą dla turysty do aktywnego spędzania czasu wolnego. Wydanie anglojęzyczne zostało wzbogacone o innowacyjną formę turystyki aktywnej jaką jest geocaching. W informatorze znajduje się opis zasad geocachingu, opisy szlaków geocachingowych oraz propozycje jednodniowych rodzinnych wycieczek rowerowych tymi szlakami. Wszystkie zawarte w publikacji opisy szlaków mogą służyć turyście w terenie za przewodnika. Zawarto tu opisy konkretnych atrakcji i miejsc dedykowanych aktywnemu wypoczynkowi, które wskażą turyście wiele ciekawych możliwości zaaranżowania czasu wolnego.

Rozdział trzeci poświęcono turystyce kulturowej, która na obszarach wiejskich pozwala poznać dziedzictwo kulturowe. Elementy twórczości ludowej, tradycje kuchni regionalnej oraz najrozmaitsze wydarzenia kulturowe w powiecie dostarczą turyście wielu wrażeń i wspomnień. Pielęgnowana na tych terenach duchowa i materialna kultura Kaszubów pozwala zachować ich odrębność regionalną, co umożliwia turystom atrakcyjne i pełne emocji spędzenie wolnego czasu.

Turystyka kulinarna to temat wiodący kolejnego rozdziału. Czytelnik odnajdzie tu opisy wielu produktów regionalnych oraz rozsmakuje się w przepisach tradycyjnych potraw kuchni kaszubskiej.

Kolejne dwa rozdziały ,,Informatora turystyczno – przyrodniczego powiatu kościerskiego’’ to propozycje pakietów wycieczek oraz baza noclegowa. Propozycje wycieczek zostały dopasowane indywidualnie do potrzeb turysty. W publikacji znajdują się propozycje pakietów wycieczek rodzinnych, edukacyjnych oraz dla turysty aktywnego, opracowane zgodnie z obowiązującymi trendami. Z kolei proponowana baza noclegowa o zróżnicowanym standardzie w postaci hoteli, pensjonatów, domów wczasowych, ośrodków wypoczynkowych oraz kwater agroturystycznych, a także tradycyjna kuchnia regionalna, zapewnią turystom idealne warunki do odpoczynku. Dodatkowym atutem publikacji są liczne zdjęcia lotnicze i z ziemi, które oddają piękno i malowniczość krajobrazu.


Tourism and Nature Directory of Kościerzyna County

do druku