Gmina Kościerzyna


Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta
e-PUAP
Biuletyn Informacji Publicznej

Facebook


Gminna Karta Dużej RodzinyModernizacja Stacji Uzdatniania Wody w SkorzewiePolityka Prywatności
 
Urząd Gminy Kościerzyna
ul. Strzelecka 9
83-400 Kościerzyna
Telefon: 58 686 59 80
Fax: 58 686 59 83
e-mail: ug@koscierzyna.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek: 7.30 – 15.30
wtorek: 7.30 – 15.30
środa: 7.30 – 17.00
czwartek: 7.30 – 15.30
piątek: 7.30 – 14.00


RSS
Dziś jest:
wersja tekstowa

Gratulacje dla Iwony Kwidzińskiej

11 marca odbyła się sesja Rady Gminy Kościerzyna. Obrady stały się okazją do złożenia gratulacji pani Iwonie Kwidzińskiej - nauczycielce języka kaszubskiego w szkole w Wielkim Podlesiu, która na początku roku wyróżniona została nagrodą miesięcznika "Pomerania" za promieniowanie pasją na rzecz kaszubszczyzny.

Zespół redakcyjny „Pomeranii” przyznaje Skry Ormuzdowe od ponad 30 lat. Otrzymują je osoby szerzące wartości zasługujące na publiczne uznanie, posiadające pasje twórcze, propagujące kulturę kaszubską i pomorską. Nagradzane są w ten sposób działania bez rozgłosu, przezwyciężanie trudnych środowiskowych warunków i społeczne inicjatywy w dziedzinie kultury.

 
Jesteśmy pełni uznania dla Pani zaangażowanie w promowanie kultury kaszubskiej - nie tylko w Szkole Podstawowej w Wielkim Podlesiu, ale także w całej Gminie Kościerzyna i również poza nią. Coroczne kolędowanie z Kaszubską Gwiazdką, sukcesy Pani uczniów w konkursach na szczeblach powiatowym i wojewódzkim, wyróżnienie za film prezentujący walkę Kaszubów o zachowanie polskości w ogólnopolskim konkursie „Polska… Nasza Niepodległa" pod hasłem „W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości 1918-2018”, akcje charytatywne, promowanie kaszubszczyzny na antenie Telewizji Gdańsk to tylko niektóre z Pani działań zasługujących na najwyższe uznanie. Mamy nadzieję, że nadal będzie Pani aktywnie angażować się w inicjatywy zmierzające do utrwalania i propagowania kultury kaszubskiej w Gminie Kościerzyna - gratulował wójt Grzegorz Piechowski.

do druku