Gmina Kościerzyna


Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta
e-PUAP
Biuletyn Informacji Publicznej

Facebook
Gminna Karta Dużej RodzinyModernizacja Stacji Uzdatniania Wody w SkorzewiePolityka Prywatności
 
Urząd Gminy Kościerzyna
ul. Strzelecka 9
83-400 Kościerzyna
Telefon: 58 686 59 80
Fax: 58 686 59 83
e-mail: ug@koscierzyna.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek: 7.30 – 15.30
wtorek: 7.30 – 15.30
środa: 7.30 – 17.00
czwartek: 7.30 – 15.30
piątek: 7.30 – 14.00


RSS
Dziś jest:
wersja tekstowa

Informacja nt. projektu dotyczącego odnawialnych źródeł energii

Wciąż ważą się losy gminnego projektu pod tytułem „Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii na terenie Gminy Kościerzyna i Miasta Kościerzyna”. Według informacji przekazywanych przez Instytucję Zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, tj. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, wniosek ma zostać zweryfikowany do końca czerwca br. Niespełna półtoraroczna weryfikacja wniosku jest spowodowana wpłynięciem ponadstandardowo dużej ilości podobnych wniosków.

Przypomnijmy, że w ramach projektu przewiduje się montaż instalacji fotowoltaicznych na obiektach Gminy Kościerzyna, tj. oczyszczalni ścieków w Wielkim Klinczu, stacjach uzdatniania wody w Łubianie, Skorzewie i Wielkim Klinczu oraz na budynku Urzędu Gminy Kościerzyna. W projekcie przewidziano także instalacje OZE na nieruchomościach mieszkańców zakwalifikowanych w naborze do projektu, który ogłoszony był w drugiej połowie 2016 roku. W zakresie nieruchomości mieszkańców projekt przewiduje montaż 129 instalacji solarnych, 100 instalacji fotowoltaicznych oraz 48 instalacji powietrznych pomp ciepła. Projekt został oszacowany na kwotę blisko 4 mln złotych, z czego wnioskowane dofinansowanie ma wynieść około 3,5 mln złotych.

Mamy nadzieję, że Gmina Kościerzyna otrzyma dofinansowanie do projektu „Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii na terenie Gminy Kościerzyna i Miasta Kościerzyna”. Po otrzymaniu informacji na ten temat niezwłocznie poinformujemy mieszkańców.
do druku