Gmina Kościerzyna


Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta
e-PUAP
Biuletyn Informacji Publicznej

Facebook
Gminna Karta Dużej RodzinyModernizacja Stacji Uzdatniania Wody w SkorzewiePolityka Prywatności
 
Urząd Gminy Kościerzyna
ul. Strzelecka 9
83-400 Kościerzyna
Telefon: 58 686 59 80
Fax: 58 686 59 83
e-mail: ug@koscierzyna.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek: 7.30 – 15.30
wtorek: 7.30 – 15.30
środa: 7.30 – 17.00
czwartek: 7.30 – 15.30
piątek: 7.30 – 14.00


RSS
Dziś jest:
wersja tekstowa

Konferencja dla trenerów w Skorzewie

W dniu 3 maja 2018 roku w Centrum Sportu i Rekreacji w Skorzewie odbyła się konferencja metodyczna dla trenerów pt. „Małe gry i gry pomocnicze jako forma przygotowania piłkarza do współzawodniczenia” zorganizowana przez Zakład Sportu, Kultury i Turystyki Gminy Kościerzyna oraz firmę EmSport pod patronatem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.
 
​Swoją wiedzą i doświadczeniami, z blisko 100-osobową grupą pomorskich szkoleniowców dzielili się trenerzy Goncalo Feio i Michał Kowol.

Goncalo Feio, to młody portugalski szkoleniowiec, aktualnie słuchacz na kursie UEFA Pro w portugalskiej federacji piłkarskiej, absolwent Uniwersytetu w Lizbonie, pracujący m.in. w Benfice Lizbona, Legii Warszawa (asystent Heninga Berga) i Wiśle Kraków (asystent Kiko Ramireza). Swoje doświadczenia trenerskie zdobywał także u boku Fernando Santosa i Jose Murinho. Z kolei, Michał Kowol to fizjoterapeuta i trener przygotowania motorycznego, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, od wielu lat współpracujący z piłkarzami Arki Gdynia SI, kadr Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, SMS Gedanii Gdańsk oraz reprezentantami innych dyscyplin sportowych: koszykówki, gimnastyki sportowej, rugby, tenisa, tańca towarzyskiego.

Konferencję otworzyli Wójt Gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski i Wiceprezes ds. Szkolenia Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Szwarc. Następnie w ponad 1,5-godzinnym wykładzie trener Goncalo Feio przedstawił swoje spojrzenie na szkolenie piłkarskie, zwracając szczególną uwagę na rolę gier w racjonalnym przygotowaniu młodych piłkarzy do współzawodnictwa na poszczególnych etapach szkolenia piłkarskiego. Po nim Michał Kowol dzielił się wiedzą na temat typowych urazów występujących w grze w piłkę nożną oraz sposobami ich zapobiegania.

Po sesji wykładowej, przy pięknej pogodzie, na znakomicie przygotowanym boisku trawiastym, odbyły się pokazowe zajęcia praktyczne. Trener Goncalo Feio, z grupą młodych piłkarzy prezentował i komentował, wcześniej omówione na wykładzie, małe gry i gry pomocnicze stosowane do nauczania i doskonalenia umiejętności technicznych-taktycznych oraz kształtowania dyspozycji psychicznych i motorycznych piłkarzy. Z kolei Michał Kowol koncentrował się na ćwiczeniach funkcjonalnych stosowanych przy prewencji przeciw urazowej oraz na testach diagnozujących stan zdolności kondycyjnych i koordynacyjnych.

Po tej niewątpliwie solidnej dawce wiedzy teoretycznej i praktycznej i wręczeniu certyfikatów trenerzy-uczestnicy konferencji mieli możliwość bieżącego skomentowania zaproponowanych im zajęć oraz podyskutowania „o piłce” przy grillu, który zakończył całe przedsięwzięcie.

 

 
do druku