Gmina Kościerzyna


Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta
e-PUAP
Biuletyn Informacji Publicznej

Facebook


Gminna Karta Dużej RodzinyModernizacja Stacji Uzdatniania Wody w SkorzewiePolityka Prywatności
 
Urząd Gminy Kościerzyna
ul. Strzelecka 9
83-400 Kościerzyna
Telefon: 58 686 59 80
Fax: 58 686 59 83
e-mail: ug@koscierzyna.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek: 7.30 – 15.30
wtorek: 7.30 – 15.30
środa: 7.30 – 17.00
czwartek: 7.30 – 15.30
piątek: 7.30 – 14.00


RSS
Dziś jest:
wersja tekstowa

Kwalifikacje wojskowe

Od 12 do 14 marca w budynku Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo Wychowawczych przy ul. Krasickiego 4 w Kościerzynie zostały przeprowadzone kwalifikacje wojskowe mężczyzn z terenu Gminy Kościerzyna.  Wezwanych zostało 89 panów urodzonych w 2000 roku,  1 mężczyzna z kategorią zdolności do czynnej służby wojskowej „B” i 7, którzy nie stawili się w latach ubiegłych.

Każda z osób, która stawiła się do kwalifikacji została przebadana przez Powiatową Komisję Lekarską, gdzie uzyskała odpowiednią kategorię zdrowia uprawniającą, bądź nie do służby wojskowej. Podobnie jak w ubiegłym roku służba wojskowa w czasie pokoju jest nieobowiązkowa, a skorzystać z niej mogą osoby, które otrzymały kategorię „A”.

Każdemu z kwalifikantów zostało wydane orzeczenie lekarskie oraz książeczka wojskowa. Nad przebiegiem kwalifikacji ze strony Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gdańsku służył Szef Wydziału Rekrutacji mjr Piotr Makrucki oraz ze strony Wójta Gminy Kościerzyna - pracownik Urzędu Gminy Przemysław Ostrowski.

W trakcie kwalifikacji wojskowej w punkcie informacji „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej Polskiej” przekazano kwalifikantom możliwości, jakie daje wstąpienie do różnych form służby wojskowej, a mianowicie:
- służba zawodowa;
- służba przygotowawcza;
- szkolnictwo wojskowe;
- terytorialna służba wojskowa.

Zainteresowani otrzymali plakaty, ulotki i broszury informacyjne. Każdy zainteresowany wybraną formą służby wojskowej musi osobiście złożyć komplet dokumentów do WKU w Gdańsku ul. Trakt Św. Wojciecha 253. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc bezpośrednio na numer telefoniczny 261-213-330, bądź na stronie internetowej www.wkugdansk.wp.mil.pl.
 
do druku