Gmina Kościerzyna


Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta
e-PUAP
Biuletyn Informacji Publicznej

Facebook


Gminna Karta Dużej RodzinyModernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Skorzewie

Polityka Prywatności
 
Urząd Gminy Kościerzyna
ul. Strzelecka 9
83-400 Kościerzyna
Telefon: 58 686 59 80
Fax: 58 686 59 83
e-mail: ug@koscierzyna.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek: 7.30 – 15.30
wtorek: 7.30 – 15.30
środa: 7.30 – 17.00
czwartek: 7.30 – 15.30
piątek: 7.30 – 14.00


RSS
Dziś jest:
wersja tekstowa

Regaty na Kaszubskim Morzu

W dniach 10-11 sierpnia 2019 r. na Jeziorach Wdzydzkich odbyły się IX Regaty o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna w ramach V Żeglarskiego Pucharu Kaszub. Wzięło w nich udział 106 żeglarzy.

Regaty zostały otwarte o godzinie10.00 przez Wójta Gminy Grzegorza Piechowskiego, Prezesa UKS Wodniacy Garczyn Ryszarda Winnickiego i Sędziego Głównego Regat Romana Chyłę. Po przywitaniu uczestników i przedstawieniu regulaminu podziękowano przyjaciołom regat i współpracującym instytucjom: Muzeum we Wdzydzach oraz Przystani u Grzegorza we Wdzydzach. 

Po raz drugi żeglarze z Kaszub i nie tylko mogli startować na Kaszubskim Morzu w ramach V Żeglarskiego Pucharu Kaszub. Na dwóch jeziorach wyznaczone zostały trzy trasy do rywalizacji regatowej. Jedna dla klasy UKS „0” na Jeziorze Jelenie oraz dwie dla pozostałych klas na jeziorze Gołuń w pobliżu Krzyża Jezior.

W regatach uczestniczyło 106 żeglarzy w następujących klasach: Optimist „0” – 14 jednostek, Optimist „UKS” – 44 jednostki, Cadet - 8 jednostek, Omega – 4 jednostki, Open – 12 jednostek.

Pogoda zapowiadała się kapryśnie, ale ostatecznie rozegrano siedem biegów w poszczególnych klasach i - co najważniejsze - wszyscy bezpiecznie spłynęli na przystań.

Już po raz kolejny Centrum Usług Turystycznych we Wdzydzach wraz z otoczeniem oraz podmiotami współpracującymi (Przystanią u Grzegorza i Kościerskim WOPR) okazało się dobrym miejscem na organizację regat. Spora liczba młodych żeglarzy jest dobrym prognostykiem na przyszłość i nadzieją na dalszą popularyzację żeglarstwa na terenach doskonale wyposażonych przez przyrodę.

Zwycięzcy w poszczególnych klasach:
- Cadet - UKŻ Lamelka Kartuzy: Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski;
- „O” - Marcel Beresiński z KS Zatoka Puck;
- UKS - Tymon Przyjemczak z KS Zatoka Puck;
- Omega - Grzegorz Musielak, Piotr Oleksiewicz i Kamil Musielak;
- Open - Sebastian i Paweł Gwizdała ścigający się na katamaranie.


Podziękowania, rozdanie upominków, rozlosowanie ufundowanych nagród, a przede wszystkim wręczenie dyplomów i statuetek dla zwycięzców dokonane zostało na koniec regat. Uczestniczyli w nim: Sędzia Główny Regat Roman Chyła, Prezes UKS Wodniacy Garczyn Ryszard Winnicki, przedstawiciel Pomorskiego Związku Żeglarskiego Filip Lipski oraz Zastępca Wójta Gminy Kościerzyna Grzegorz Świtała.

Podziękowania należą się wszystkim osobom zaangażowanym w organizację regat, za wsparcie finansowe i ufundowanie nagród. Również zawodnikom i rodzicom/opiekunom, trenerom, sędziom, zabezpieczeniu medycznemu i ratowniczemu.
 
Organizatorem Regat był Uczniowski Klub Sportowy Wodniacy Garczyn z Garczyna, a współorganizatorem Zakład Sportu Kultury i Turystyki Gminy Kościerzyna.

Wsparcie finansowe regaty uzyskały z budżetu:
- Gminy Kościerzyna,
- Pomorskiej Federacji Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.
 
Fundatorzy Nagród:

- Zakład Wydobywczy "Kruszywo" Sp. z o.o.,
- Hotel Niedźwiadek,
- Organizator Spływów Kajakowych – KajakiMłyn,
- Sail Service.

 

WYNIKI:

 
 
 
 
 
 do druku