Gmina Kościerzyna


Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta
e-PUAP
Biuletyn Informacji Publicznej

Facebook


Gminna Karta Dużej RodzinyModernizacja Stacji Uzdatniania Wody w SkorzewiePolityka Prywatności
 
Urząd Gminy Kościerzyna
ul. Strzelecka 9
83-400 Kościerzyna
Telefon: 58 686 59 80
Fax: 58 686 59 83
e-mail: ug@koscierzyna.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek: 7.30 – 15.30
wtorek: 7.30 – 15.30
środa: 7.30 – 17.00
czwartek: 7.30 – 15.30
piątek: 7.30 – 14.00


RSS
Dziś jest:
wersja tekstowa

Spotkanie nauczycieli języka kaszubskiego

W listopadzie br. odbyło się spotkanie w Muzeum we Wdzydzach pod tytułem Język Kaszubski w szkołach gminy Kościerzyna – rozwój i współpraca między szkołami.

Spotkanie zgromadziło nauczycieli języka kaszubskiego, historii Kaszub i dyrektorów szkół z terenu gminy Kościerzyna. Gościnne MUZEUM - KASZUBSKI PARK ETNOGRAFICZNY im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach przedstawiło na wstępie aktualną ofertę zaadresowaną do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy. Następnie została zaprezentowana publikacja p.t.: Przewodnik po miejscach pamięci na terenie gminy Kościerzyna – jako pomoc dydaktyczna w przedmiocie historia Kaszub, którego autorką jest Pani Izolda Wysiecka.

W następnych punktach spotkania nastąpiła dyskusja na temat wzmocnienia zainteresowania zajęciami z języka kaszubskiego i prezentacja tzw. „dobrych praktyk” z różnych placówek szkolnych. Pokazano i omówiono film przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu w temacie niepodległości oraz film uczniów Szkoły Podstawowej w Łubianie, który trafił do Teleexpresu w TVP.

Rozpoczęto również dyskusję o potencjalnych płaszczyznach współpracy między szkołami w organizacji zajęć z języka kaszubskiego, konkursów, wycieczek, wspólnych spotkań integracyjnych, czy dnia jedności Kaszubów. Umówiono się na kolejne spotkanie nauczycieli języka kaszubskiego oraz historii Kaszub.

  
do druku