Aktualności

Zapisz się na bezpłatną rehabilitację kardiologiczną

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym programie rehabilitacji kardiologicznej. To propozycja dla osób aktywnych zawodowo, mających zdiagnozowaną chorobę układu krążenia, po przebytym incydencie kardiologicznym lub zakażeniu SARS-CoV-2.

W ramach Programu Rehabilitacji Kardiologicznej „Rady na Układy” realizowanego przez Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o. o. każdy uczestnik spełniający kryteria przyjęcia do projektu ma możliwość skorzystania z:

  • bezpłatnych konsultacji kardiologicznych,
  • badań diagnostycznych (EKG, echo serca, próba wysiłkowa, badania krwi i moczu),
  • konsultacji z dietetykiem i psychologiem,
  • pełnego cyklu rehabilitacji.

W związku z tym, że program skierowany jest do osób pracujących
całość projektu realizowana jest w godzinach popołudniowych tj. po godzinie 15:00.

Do głównych kryteriów przyjęcia zaliczamy problemy z nadciśnieniem czy inną chorobą układu krążenia. Projekt skierowany jest również do pacjentów po incydencie kardiologicznym (np. zawał serca) lub po przebytym zakażeniu SARS-CoV-2 (pacjenci pocovidowi).

Badania, konsultacje i rehabilitacja rozpoczyna się w ciągu 1-2 tygodni od momentu kwalifikacji.

  1. Skierowanie do programu – lekarz POZ
  2. Po uzyskaniu skierowania kontakt z opiekunem pacjenta – pani Anna Słomińska (517 882 536)

Programy rehabilitacji kardiologicznej obejmują zajęcia fitness, ćwiczenia oddechowe oraz edukację dotyczącą zdrowego stylu życia. Dzięki temu pacjenci uczą się, jak radzić sobie z chorobą i jak zapobiegać jej nawrotom. Realizowany przez szpital Program Rehabilitacji Kardiologicznej „Rady na Układy”, którego głównym realizatorem jest COPERNICUS ma za zadanie przywrócić pacjentowi jak największą sprawność fizyczną i psychiczną, poprawić jakość życia, a w konsekwencji wydłużyć aktywność zawodową mieszkańców województwa pomorskiego.
Z programu w województwie pomorskim skorzystało już ponad osiem tysięcy osób (to tak jakby zgłosili się wszyscy mieszkańcy Wielkiego Klincza, Łubiany i Lipusza razem wzięci) ale to niestety wciąż niewiele – wystarczy wspomnieć, że na zawał serca w Polsce umiera co roku około piętnaście tysięcy osób, a na nadciśnienie tętnicze choruje ponad dziesięć milionów Polaków.

Magdalena Andrzejewska – pełnomocnik ds. marketingu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o. o.

Chorób kardiologicznych nie warto lekceważyć – regularne uczestnictwo w programie rehabilitacji kardiologicznej pozwoli na poprawę wydolności fizycznej i zwiększenie siły mięśni, co przyczynia się do poprawienia jakości życia. Dodatkowo pomaga pacjentom radzić sobie z objawami choroby, takimi jak duszność i ból w klatce piersiowej.

Opiekun pacjenta z ramienia szpitala – pani Anna Słomińska (517 882 536)
rozwieje wszelkie wątpliwości i pomoże w zapisach na poszczególne wizyty oraz rehabilitację.

Bezpłatny Program Rehabilitacji Kardiologicznej „Rady na układy”realizowany jest w ramach projektu „Rehabilitacja kardiologiczna szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego” i jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Realizatorem programu jest COPERNICUS Podmiot Leczniczy.

Mat. nadesłane

Aktualności

Spotkanie z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej

Wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski oraz wicewójt Grzegorz Świtała uczestniczyli w zorganizowanym w Starostwie Powiatowym spotkaniu z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej – Marcinem Horałą. Wizyta w powiecie kościerskim miała na celu podsumowanie inwestycji realizowanych dzięki współpracy między samorządami, przy wsparciu z programów rządowych.

Więcej

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej