Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym programie rehabilitacji kardiologicznej. To propozycja dla osób aktywnych zawodowo, mających zdiagnozowaną chorobę układu krążenia, po przebytym incydencie kardiologicznym lub zakażeniu SARS-CoV-2.
W ramach Programu Rehabilitacji Kardiologicznej „Rady na Układy” realizowanego przez Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o. o. każdy uczestnik spełniający kryteria przyjęcia do projektu ma możliwość skorzystania z:
- bezpłatnych konsultacji kardiologicznych,
- badań diagnostycznych (EKG, echo serca, próba wysiłkowa, badania krwi i moczu),
- konsultacji z dietetykiem i psychologiem,
- pełnego cyklu rehabilitacji.
W związku z tym, że program skierowany jest do osób pracujących
całość projektu realizowana jest w godzinach popołudniowych tj. po godzinie 15:00.
Do głównych kryteriów przyjęcia zaliczamy problemy z nadciśnieniem czy inną chorobą układu krążenia. Projekt skierowany jest również do pacjentów po incydencie kardiologicznym (np. zawał serca) lub po przebytym zakażeniu SARS-CoV-2 (pacjenci pocovidowi).
Badania, konsultacje i rehabilitacja rozpoczyna się w ciągu 1-2 tygodni od momentu kwalifikacji.
- Skierowanie do programu – lekarz POZ
- Po uzyskaniu skierowania kontakt z opiekunem pacjenta – pani Anna Słomińska (517 882 536)
Programy rehabilitacji kardiologicznej obejmują zajęcia fitness, ćwiczenia oddechowe oraz edukację dotyczącą zdrowego stylu życia. Dzięki temu pacjenci uczą się, jak radzić sobie z chorobą i jak zapobiegać jej nawrotom. Realizowany przez szpital Program Rehabilitacji Kardiologicznej „Rady na Układy”, którego głównym realizatorem jest COPERNICUS ma za zadanie przywrócić pacjentowi jak największą sprawność fizyczną i psychiczną, poprawić jakość życia, a w konsekwencji wydłużyć aktywność zawodową mieszkańców województwa pomorskiego.
Magdalena Andrzejewska – pełnomocnik ds. marketingu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o. o.
Z programu w województwie pomorskim skorzystało już ponad osiem tysięcy osób (to tak jakby zgłosili się wszyscy mieszkańcy Wielkiego Klincza, Łubiany i Lipusza razem wzięci) ale to niestety wciąż niewiele – wystarczy wspomnieć, że na zawał serca w Polsce umiera co roku około piętnaście tysięcy osób, a na nadciśnienie tętnicze choruje ponad dziesięć milionów Polaków.
Chorób kardiologicznych nie warto lekceważyć – regularne uczestnictwo w programie rehabilitacji kardiologicznej pozwoli na poprawę wydolności fizycznej i zwiększenie siły mięśni, co przyczynia się do poprawienia jakości życia. Dodatkowo pomaga pacjentom radzić sobie z objawami choroby, takimi jak duszność i ból w klatce piersiowej.
Opiekun pacjenta z ramienia szpitala – pani Anna Słomińska (517 882 536)
rozwieje wszelkie wątpliwości i pomoże w zapisach na poszczególne wizyty oraz rehabilitację.
Bezpłatny Program Rehabilitacji Kardiologicznej „Rady na układy”realizowany jest w ramach projektu „Rehabilitacja kardiologiczna szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego” i jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Realizatorem programu jest COPERNICUS Podmiot Leczniczy.
Mat. nadesłane