Aktualności

Zapisz się na bezpłatną rehabilitację kardiologiczną

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym programie rehabilitacji kardiologicznej. To propozycja dla osób aktywnych zawodowo, mających zdiagnozowaną chorobę układu krążenia, po przebytym incydencie kardiologicznym lub zakażeniu SARS-CoV-2.

W ramach Programu Rehabilitacji Kardiologicznej „Rady na Układy” realizowanego przez Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o. o. każdy uczestnik spełniający kryteria przyjęcia do projektu ma możliwość skorzystania z:

  • bezpłatnych konsultacji kardiologicznych,
  • badań diagnostycznych (EKG, echo serca, próba wysiłkowa, badania krwi i moczu),
  • konsultacji z dietetykiem i psychologiem,
  • pełnego cyklu rehabilitacji.

W związku z tym, że program skierowany jest do osób pracujących
całość projektu realizowana jest w godzinach popołudniowych tj. po godzinie 15:00.

Do głównych kryteriów przyjęcia zaliczamy problemy z nadciśnieniem czy inną chorobą układu krążenia. Projekt skierowany jest również do pacjentów po incydencie kardiologicznym (np. zawał serca) lub po przebytym zakażeniu SARS-CoV-2 (pacjenci pocovidowi).

Badania, konsultacje i rehabilitacja rozpoczyna się w ciągu 1-2 tygodni od momentu kwalifikacji.

  1. Skierowanie do programu – lekarz POZ
  2. Po uzyskaniu skierowania kontakt z opiekunem pacjenta – pani Anna Słomińska (517 882 536)

Programy rehabilitacji kardiologicznej obejmują zajęcia fitness, ćwiczenia oddechowe oraz edukację dotyczącą zdrowego stylu życia. Dzięki temu pacjenci uczą się, jak radzić sobie z chorobą i jak zapobiegać jej nawrotom. Realizowany przez szpital Program Rehabilitacji Kardiologicznej „Rady na Układy”, którego głównym realizatorem jest COPERNICUS ma za zadanie przywrócić pacjentowi jak największą sprawność fizyczną i psychiczną, poprawić jakość życia, a w konsekwencji wydłużyć aktywność zawodową mieszkańców województwa pomorskiego.
Z programu w województwie pomorskim skorzystało już ponad osiem tysięcy osób (to tak jakby zgłosili się wszyscy mieszkańcy Wielkiego Klincza, Łubiany i Lipusza razem wzięci) ale to niestety wciąż niewiele – wystarczy wspomnieć, że na zawał serca w Polsce umiera co roku około piętnaście tysięcy osób, a na nadciśnienie tętnicze choruje ponad dziesięć milionów Polaków.

Magdalena Andrzejewska – pełnomocnik ds. marketingu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o. o.

Chorób kardiologicznych nie warto lekceważyć – regularne uczestnictwo w programie rehabilitacji kardiologicznej pozwoli na poprawę wydolności fizycznej i zwiększenie siły mięśni, co przyczynia się do poprawienia jakości życia. Dodatkowo pomaga pacjentom radzić sobie z objawami choroby, takimi jak duszność i ból w klatce piersiowej.

Opiekun pacjenta z ramienia szpitala – pani Anna Słomińska (517 882 536)
rozwieje wszelkie wątpliwości i pomoże w zapisach na poszczególne wizyty oraz rehabilitację.

Bezpłatny Program Rehabilitacji Kardiologicznej „Rady na układy”realizowany jest w ramach projektu „Rehabilitacja kardiologiczna szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego” i jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Realizatorem programu jest COPERNICUS Podmiot Leczniczy.

Mat. nadesłane

Aktualności

Ogłoszenie o naborze partnerów

Wójt Gminy Kościerzyna wraz z Burmistrzem Miasta Kościerzyna ogłaszają otwarty nabór partnerów do udziału w pracach nad tworzeniem i opiniowaniem Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Kościerzyny (ZIT MOF).

Więcej

Aktywny rodzic

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż w dniu 12 czerwca 2024 roku ustawa o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka „Aktywny Rodzic” została ogłoszona w Dzienniku Ustaw (Dz.U. 2024, poz. 858). W związku  z tym od 1 października 2024 roku rusza program, który ma na celu wspieranie rodziców w łączeniu aktywności zawodowej z wychowywaniem dzieci.

Więcej