Aktualności

Dzień Seniora w Łubianie – FILM

4 października około 100 osób z Łubiany oraz Szarloty zebrało się w łubiańskim Zespole Kształcenia, by wspólnie świętować Dzień Seniora. Wzorem minionych lat podobne spotkania odbywają się w 9 miejscowościach naszej gminy: Wąglikowicach, Kornem, Łubianie, Niedamowie, Nowym Klinczu, Skorzewie, Kaliskach, Wielkim Klinczu i Wielkim Podlesiu.

Przybyłych uroczyście przywitał wójt Grzegorz Piechowski, sołtys Łubiany Marcin Żurek oraz dyrektor Zespołu Kształcenia w Łubianie Mirosław Pepliński/ Obecni byli również przedstawiciele policji: Piotr Kwidziński (który jest również gminnym radnym) w towarzystwie dzielnicowego Gminy Kościerzyna Dawida Heringa poruszył temat bezpieczeństwa seniorów.

W organizację Dni Seniora włączają się szkoły, które przygotowują dla gości nie tylko pięknie ustrojone miejsce, ale też występy artystyczne. Nie zabrakło również kaszubskich zagadek z przymrużeniem oka.

Po występach uczniów, przygotowanych z najwyższą starannością pod okiem pań Anny Cupy i Janiny Czai, przyszedł czas na poczęstunek.

Miłą tradycją jest uhonorowanie i wyróżnienie najstarszego mieszkańca, biorącego udział w spotkaniu. W Łubianie po raz kolejny była to Pani Agnieszka Kulas – mama 5 dzieci, babcia 20 wnuków i 19 prawnuków (a dwójka kolejnych wkrótce pojawi się na świecie). Wójt wręczył Pani Agnieszce bukiet kwiatów, po czym cała sala odśpiewała gromkie „Sto lat”!

Zgodnie z obowiązującym podczas Dni Seniora zwyczajem, Pani Agnieszka zainaugurowała też zabawę taneczną. I tak rozpoczęło się kilkugodzinne świętowanie przy akompaniamencie zespołu „Łyse Konie”.

Dziękujemy wszystkim Seniorom i do zobaczenia za rok!

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z  art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2023 r. poz. 344 ze zm.) wykazuje do dzierżawy nieruchomości

Więcej

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej