Aktualności

254 tysiące złotych dla klubów sportowych w gminie Kościerzyna

Trwa podpisywanie umów dofinansowujących działalność klubów sportowych działających na terenie Gminy Kościerzyna. W tegorocznym budżecie dotacje otrzymało sześć klubów.

Rozpoczęło się podpisywanie umów z klubami sportowymi z terenu gminy Kościerzyna. Kluby te do 15 września 2023 roku złożyły wnioski o dotacje na rozwój sportu na terenie gminy.

Teraz mogą już wydatkować środki i realizować założone w projektach cele, głownie dawać dzieciom i młodzieży z naszych miejscowości, możliwość rozwoju talentów i zainteresowań sportowych. Przypominamy, że na rozwój sportu w 2024 roku została przyznana kwota 254 tys. zł.

L.p.KLUBDOTACJA NA 2024 ROK
1.UKS Wodniacy Garczyn (żeglarstwo)25 000 zł
2.KS Santana (piłka nożna)94 000 zł
3.KS Skorzewo (piłka nożna)66 000 zł
4.UKS STOLEM (badminton)10 000 zł
5.LKS Ceramik Łubiana (piłka nożna)49 000 zł
6.KS Łubiana (piłka siatkowa, tenis stołowy)10 000 zł
RAZEM:254 000

Kluby chcące podpisać umowy zapraszamy do aktualizacji kosztorysów.

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej