Aktualności

400 tys. zł na renowację Szkoły Podstawowej w Niedamowie

26 września ogłoszone zostały wyniki drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Cieszymy się, że dofinansowany zostanie wniosek gminy Kościerzyna dotyczący poprawy stanu technicznego zabytkowego budynku Szkoły Podstawowej w Niedamowie. Na tę inwestycję udało się nam zdobyć 400 000 zł.  

Przypomnijmy, że w pierwszej edycji naszej gminie przyznane zostały środki w wysokości miliona złotych. To dofinansowanie zostanie przeznaczone na remonty w trzech obiektach: Szkole Podstawowej w Kornem, Punkcie Przedszkolnym w Kłobuczynie oraz Szkole Podstawowej w Wielkim Podlesiu.

Aktualności

Ogłoszenie o naborze partnerów

Wójt Gminy Kościerzyna wraz z Burmistrzem Miasta Kościerzyna ogłaszają otwarty nabór partnerów do udziału w pracach nad tworzeniem i opiniowaniem Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Kościerzyny (ZIT MOF).

Więcej

Aktywny rodzic

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż w dniu 12 czerwca 2024 roku ustawa o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka „Aktywny Rodzic” została ogłoszona w Dzienniku Ustaw (Dz.U. 2024, poz. 858). W związku  z tym od 1 października 2024 roku rusza program, który ma na celu wspieranie rodziców w łączeniu aktywności zawodowej z wychowywaniem dzieci.

Więcej