Aktualności

90 urodziny Pana Gerarda Grulkowskiego ze Skoczkowa

W dniu 29 stycznia 2023 r.  90  urodziny obchodził  Pan Gerard Grulkowski, najstarszy mieszkaniec  sołectwa Czarlina. Z tej okazji  do dostojnego jubilata udał się Sołtys Józef Landowski wraz z członkiem Rady Sołeckiej.

Panu Gerardowi przekazano List Gratulacyjny z życzeniami od mieszkańców długich lat życia przepełnionych zdrowiem, pogodą ducha oraz wszystkiego co najpiękniejsze i najmilsze w życiu. Do życzeń dołączono wiązankę kwiatów oraz upominek. W trakcie spotkania podczas rozmów dominowały wspomnienia minionych lat. Solenizant wykazał się doskonałą pamięcią opowiadając o swoim życiu.

Aktualności

Pomoc żywnościowa – nowe kryteria dochodowe

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż od 12 lutego 2024 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027.

Więcej

Każdy z nas może pomóc Monice z Wysina

Monika z Wysina tuż przed świętami Bożego Narodzenia usłyszała wyrok – białaczka. Aby wyzdrowieć, potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Stąd też w najbliższych dniach zorganizowanych zostanie kilka akcji, podczas których będzie można dołączyć do DKMS.

Więcej