Aktualności

Adwokaci rozjaśniają prawo – warsztaty prawnicze w Skorzewie

19 stycznia w szkole w Skorzewie odbyły się warsztaty z prawnikiem apl. adw. Robertem Czarnotą w ramach ogólnopolskiej edycji ” ADWOKACI ROZJAŚNIAJĄ PRAWO”, który opowiedział uczniom jak bronić się przed cyberhejtem, cyberstalkingiem i zwalczać nienawiść w Internecie.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali cennych informacji, aby w przyszłości umieć się bronić, gdy znajdą się w podobnych sytuacjach. W myśl zasady – „Nieznajomość prawa szkodzi”, poznali też prawne skutki działalności w Internecie, aby wystrzegać się negatywnych konsekwencji własnych działań w sieci.

Były to bardzo przydatne informacje, które z pewnością uczniowie zapamiętają na dłużej. 

Nadesłane: szkoła w Skorzewie

Aktualności

Wdzydze witają pięknym napisem

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Wdzydzanki we Wdzydzach ustawiony został napis witający mieszkańców i turystów. W pięknej scenerii nad jeziorem, w pobliżu Centrum Usług Turystycznych można zrobić sobie pamiątkowe zdjęciem na tle napisu „♥ WDZYDZE”.

Więcej

30-lecie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu

24 maja 2024 r. Szkoła Podstawowa im. kontradmirała Xawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu świętowała jubileusz 30-lecia działalności. Uroczyste spotkanie, które zorganizowała społeczność szkolna było okazją do wspomnień, poznania historii placówki i sylwetki patrona oraz podziwiania talentów artystycznych uczniów.

Więcej

Zapraszamy na rajd rowerowy

Klub Rowerowy Stolemy wraz z harcerzami Hufca ZHP Kościerzyna zaprasza w dniu 31 maja br. na Rodzinny Rajd Rowerowy trasą: Kościerzyna – Łubiana – Lipusz – Stare Karpno – Korne – Kościerzyna

Więcej