Aktualności

Alkometr dla Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie

Ponad 17.000 zł z budżetu Gminy Kościerzyna zostało przeznaczone na zakup sprzętu techniki policyjnej – Alkometr A2.0 dla Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Alkometr A2.0 jest stacjonarnym urządzeniem do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Jest to niezawodny analizator alkoholu powszechnie stosowany przez policję, używany do wykrywania nietrzeźwości wśród kierujących pojazdami. Dzięki wsparciu Gminy Kościerzyna takim sprzętem dysponuje teraz również kościerska policja.

Aktualności

Kolonie dla dzieci rolników

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje kolonie dla dzieci rolników dofinansowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Koszt kolonii wynosi 1800zł., z tego dofinansowanie FSUSR wynosi 1200 zł. Różnica wynikająca z kosztów wypoczynku i dofinansowania FSUSR, tj. 600 zł. do dopłaty przez rodzica.

Więcej

Telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Kościerzynie informuje, iż w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej” o numerze abonenckim 800 120 226. Telefon Zaufania funkcjonuje w dni robocze w godzinach 09.30 – 15.30.

Więcej

Dziewczyny z Ceramika zapraszają na swój mecz

Po niedzielnej wygranej w Malborku z Pomezanią 4:5, nasze dziewczyny zostały samodzielnymi liderkami tabeli. Prowadzą w swojej grupie ligowej Młodzików D2 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 na stadionie w Łubianie rozegrają swój ostatni mecz ligowy w rundzie wiosennej. Nasze dziewczyny podejmą chłopaków z Brdy Rytel.

Więcej