Aktualności

Alkometr dla Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie

Ponad 17.000 zł z budżetu Gminy Kościerzyna zostało przeznaczone na zakup sprzętu techniki policyjnej – Alkometr A2.0 dla Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Alkometr A2.0 jest stacjonarnym urządzeniem do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Jest to niezawodny analizator alkoholu powszechnie stosowany przez policję, używany do wykrywania nietrzeźwości wśród kierujących pojazdami. Dzięki wsparciu Gminy Kościerzyna takim sprzętem dysponuje teraz również kościerska policja.

Aktualności

Wójt otrzymał wotum zaufania i absolutorium

7 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Gminy Kościerzyna, podczas której radni pozytywnie ocenili działalność wójta w 2022 roku, udzielając Grzegorzowi Piechowskiemu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Więcej

Rotembark ma nowego sołtysa

Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Funkcję tę objęła Pani Ludwika Szwichtenberg.

Więcej

Pożyczka inwestycyjna dla mikro i małych przedsiębiorstw

Informujemy przedsiębiorców o możliwości uzyskania pożyczki na inwestycje realizowane na terenie województwa pomorskiego, które będą związane z: poprawą potencjału konkurencyjnego; poprawą zdolności do rozszerzenia działalności o nowe produkty lub usługi; zwiększeniem produktywności; koniecznością dostosowania prowadzonej działalności do ograniczeń w utrzymywaniu kontaktów bezpośrednich.

Więcej