Aktualności

Bezpieczne miejsca kąpieli w gminie Kościerzyna

Letni wypoczynek nad wodą? Świetny pomysł! Pamiętajmy jednak, by wybierać miejsca, w których kąpiel będzie bezpieczna. A najpewniej możemy czuć się w miejscach zorganizowanych, będących pod nadzorem ratowników.

Gminne kąpieliska strzeżone przez ratowników WOPR to: Dobrogoszcz i Wdzydze (plaża przy Hotelu Niedźwiadek), gdzie ratownicy pełnią dyżur codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00. Zapraszamy!

Kąpielisko Dobrogoszcz – SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Kąpielisko Wdzydze – SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE


Kąpieliska na terenie gminy Kościerzyna:

  1. Kąpielisko Garczyn – jezioro Garczyn, Centrum Szkoleniowo-Wypoczynkowe w Garczynie
  2. Kąpielisko PCM Garczyn –  jezioro Garczyn, Powiatowe Centrum Młodzieży, Garczyn 1
  3. Kąpielisko gminne Wdzydze nad jeziorem Jelenie – jezioro Jelenie, Wdzydze ul. Stolema 2
  4. Kąpielisko nad jeziorem Dobrogoszcz – jezioro Dobrogoszcz, Dobrogoszcz
  5. Kąpielisko przy OW PG Czarlina – jezioro Jelenie, Skoczkowo 9
  6. Kąpielisko Ośrodek Stawiska – jezioro Zakrzewie, Ośrodek w Stawiskach Stawiska 41
  7. Kąpielisko przy Ośrodku Wypoczynkowym Kormoran nad jeziorem Sudomie – jezioro Sudomie, Ośrodek Wypoczynkowy Kormoran, Sycowa Huta 71
  8. Kąpielisko przy Kompleksie Wypoczynkowym Szarlota nad jeziorem Osuszyno – jezioro Osuszyno, Kompleks Wypoczynkowy Szarlota sp. z o.o. Szarlota 11

Aktualności

V BIESIADA SENIORÓW Gminy Kościerzyna w Loryńcu

W środę, 10 sierpnia 2022 r. w Loryńcu miała miejsce jubileuszowa, bo piąta już z kolei Biesiada Seniorów Gminy Kościerzyna. Udaną imprezę pod patronatem wójta Grzegorza Piechowskiego zorganizowali: Zakład Sportu, Kultury i Turystyki z dyrektorem Grzegorzem Daszkowskim, Rada Seniorów z przewodniczącą Elżbietą Brzezińską oraz wiceprzewodniczącą Ewą Nowak, Koło Gospodyń Wiejskich z prezes i sołtys Bernardą Pellowską. Oprócz wyżej wymienionych uczestników V Biesiady wspierali zawsze życzliwa seniorom sekretarz Katarzyna Knopik i zastępca wójta Grzegorz Świtała. O rozmachu imprezy świadczy wielka ilość osób przybyłych do Loryńca, bo ponad 300 seniorów.

Więcej

Za nami 1 PORCELANOWY BIEG dla dzieci

Uśmiech na twarzach dzieci i duma w sercach rodziców, tak można najprościej podsumować 1 PORCELANOWY BIEG dla dzieci, który odbył się w dniu 11 sierpnia na stadionie sportowym w Łubianie.

Więcej

Rodzinne Spływy Kajakowe w Sołectwie Czarlina

Na przełomie lipca i sierpnia, jak co roku w ramach wspólnej integracji oraz aktywnego niedzielnego wypoczynku, z inicjatywy sołtysa Czarliny organizowany jest spływ kajakowy na terenie kompleksów wodnych gminy Kościerzyna. Tegoroczny ze względu na dużą ilość chętnych rozłożono na dwa dni w odstępie dwutygodniowym.

Więcej