Aktualności

Bezpieczne miejsca kąpieli w gminie Kościerzyna

Letni wypoczynek nad wodą? Świetny pomysł! Pamiętajmy jednak, by wybierać miejsca, w których kąpiel będzie bezpieczna. A najpewniej możemy czuć się w miejscach zorganizowanych, będących pod nadzorem ratowników.

Gminne kąpieliska strzeżone przez ratowników WOPR to: Dobrogoszcz i Wdzydze (plaża przy Hotelu Niedźwiadek), gdzie ratownicy pełnią dyżur codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00. Zapraszamy!

Kąpielisko Dobrogoszcz – SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

Kąpielisko Wdzydze – SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE


Kąpieliska na terenie gminy Kościerzyna:

  1. Kąpielisko Garczyn – jezioro Garczyn, Centrum Szkoleniowo-Wypoczynkowe w Garczynie
  2. Kąpielisko PCM Garczyn –  jezioro Garczyn, Powiatowe Centrum Młodzieży, Garczyn 1
  3. Kąpielisko gminne Wdzydze nad jeziorem Jelenie – jezioro Jelenie, Wdzydze ul. Stolema 2
  4. Kąpielisko nad jeziorem Dobrogoszcz – jezioro Dobrogoszcz, Dobrogoszcz
  5. Kąpielisko przy OW PG Czarlina – jezioro Jelenie, Skoczkowo 9
  6. Kąpielisko Ośrodek Stawiska – jezioro Zakrzewie, Ośrodek w Stawiskach Stawiska 41
  7. Kąpielisko przy Ośrodku Wypoczynkowym Kormoran nad jeziorem Sudomie – jezioro Sudomie, Ośrodek Wypoczynkowy Kormoran, Sycowa Huta 71
  8. Kąpielisko przy Kompleksie Wypoczynkowym Szarlota nad jeziorem Osuszyno – jezioro Osuszyno, Kompleks Wypoczynkowy Szarlota sp. z o.o. Szarlota 11

Aktualności

Casting! Masz szansę zagrać w filmie

Julia Kowalski (która wyreżyserowała w 2015 roku film prezentowany na festiwalu w Cannes „Znam kogoś, kto cię szuka”) realizuje kolejny film, do którego zdjęcia odbędą się w dniach 3-13 stycznia 2023 r. na Kaszubach (Kościerzyna, Wdzydze i Wielki Klincz). Twórcy filmu poszukują odtwórców ról drugoplanowych.

Więcej

Stypendia Edukacyjne Gminy Kościerzyna dla uczniów i studentów

30 listopada 2022 r. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Edukacyjnych Gminy Kościerzyna. Stypendia otrzymały osoby, które mogą pochwalić się nie tylko wysoką średnią ocen i udziałem w olimpiadach i konkursach, ale również osiągnięciami w działalności społecznej.

Więcej

Brak wypłat dodatku węglowego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż nie realizuje wypłat dodatku węglowego dla osób uprawnionych ze względu na brak środków finansowych przekazywanych z budżetu Państwa.

Więcej