Aktualności

Biblioteczny konkurs w Skorzewie – zwyczaje i obrzędy wielkanocne w Polsce

3 kwietnia 2023 r. rozstrzygnięto  konkurs  z wiedzy o zwyczajach i obrzędach wielkanocnych w Polsce. W konkursie wzięło udział 27 chętnych uczniów  z klas IV-VIII, którzy mieli za zadanie prawidłowo rozwiązać test składający się z 12 pytań.

Najlepszymi okazali się:

I miejsce:  Olivia Szwaja (klasa VII)

II miejsce:  Paulina Majkowska (klasa VIII a)

III miejsce:  Zofia Kulaszewicz (klasa VII), Hubert Kulaszewicz (klasa IV)

Wyróżnienie: Daria Klinkosz (klasa IV)

Cel konkursu: zachęcenie do czytania literatury dotyczącej tradycji świątecznych w Polsce, popularyzacja wiedzy o zwyczajach i tradycjach związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, pogłębianie wiedzy na temat symboliki wielkanocnej, ocalenie od zapomnienia polskich tradycji Świąt Wielkanocnych.

Gratulacje dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników!

Aktualności

Konkurs plastyczny w Wielkim Klinczu „Mój wymarzony prezent pod choinkę”

W związku ze zbliżającym się świętami Bożego Narodzenia na przełomie miesięcy listopad – grudzień Biblioteka w Wielkim Klinczu zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem: „Mój wymarzony prezent pod choinkę”. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu było wprowadzenie uczniów  w atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i aktywności twórczej.

Więcej

Korne. Tydzień Szczęścia w szkole

Od 27 listopada do 01 grudnia w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Konem odbył się TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE, w ramach zapewniania dobrostanu (well-being) dla całej społeczności szkolnej. J

Więcej