Aktualności

Biesiada kaszubska w Łubianie

16.09.2023 r. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Łubianie zorganizowało kolejną Biesiadę Kaszubską.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17 00 na terenie „Trzech Wiat” nad jeziorem Granicznym w Łubianie. W trakcie imprezy przygrywał zespół z muzyką kaszubską. Na stole królowały regionalne potrawy. Uczniowie szkoły w Łubianie uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego zaprezentowali swoje umiejętności taneczne. Podczas spotkania obył się również konkurs grania na burczybasie.

Biesiada cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i gości naszej gminy. Tego wieczoru musieliśmy przymusowo zakończyć zabawę przed 21 z uwagi na mecz polskiej reprezentacji w siatkówce z Włochami, który jak wiadomo, wygraliśmy. Mieszkańcy Łubiany bardzo dziękują za pomoc w organizacji tej biesiady panu sołtysowi Łubiany i wójtowi Gminy Kościerzyna.

Aktualności

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej

Wyniki wyborów samorządowych

7 kwietnia 2024 r. odbyły się wybory samorządowe. Wybieraliśmy Wójta, Radnych Gminy Kościerzyna, Radnych Powiatu Kościerskiego i Radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Więcej