Aktualności

Biesiada kaszubska w Łubianie

16.09.2023 r. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Łubianie zorganizowało kolejną Biesiadę Kaszubską.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17 00 na terenie „Trzech Wiat” nad jeziorem Granicznym w Łubianie. W trakcie imprezy przygrywał zespół z muzyką kaszubską. Na stole królowały regionalne potrawy. Uczniowie szkoły w Łubianie uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego zaprezentowali swoje umiejętności taneczne. Podczas spotkania obył się również konkurs grania na burczybasie.

Biesiada cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i gości naszej gminy. Tego wieczoru musieliśmy przymusowo zakończyć zabawę przed 21 z uwagi na mecz polskiej reprezentacji w siatkówce z Włochami, który jak wiadomo, wygraliśmy. Mieszkańcy Łubiany bardzo dziękują za pomoc w organizacji tej biesiady panu sołtysowi Łubiany i wójtowi Gminy Kościerzyna.

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z  art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2023 r. poz. 344 ze zm.) wykazuje do dzierżawy nieruchomości

Więcej

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej