Aktualności

Biesiada Seniorów w Loryńcu

To była wspaniała impreza! Mimo obaw, czy aura nie zepsuje świętowania, było radośnie, gwarnie, przyjaźnie i smacznie. 18 sierpnia w Loryńcu odbyła się IV Biesiada Seniorów, w której uczestniczyło ponad 300 osób.

Już kolejny raz seniorzy z Gminy Kościerzyna spotkali się w gościnnym Loryńcu. Przyjechali z wielu miejscowości naszej gminy, pełni zapału i chęci do zabawy. Z powodu epidemii COVID-19 przez długi czas spotkania nie były możliwe, zwłaszcza dla osób starszych, dlatego też Biesiada Seniorów stała się doskonałą okazją do tego, by wreszcie w doborowym gronie zapomnieć trochę o trudach dnia codziennego.

Rada Seniorów, która była głównym organizatorem biesiady, przygotowała wiele atrakcji. Wsparcia radnym-seniorom jak zawsze użyczyli Zakład Sportu, Kultury i Turystyki, Urząd Gminy Kościerzyna i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Biesiadowanie rozpoczęto od kawy i pysznej drożdżówki, którą upiekły panie z KGW Loryniec pod okiem zawsze życzliwej Sołtys Bernardy Pellowskiej. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali Przewodnicząca Rady Seniorów Elżbieta Brzezińska i Wójt Gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski, a towarzyszyli im Członek Zarządu Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski i Pełnomocniczka Marszałka Województwa Pomorskiego ds. Polityki Senioralnej Barbara Bałka. Goście z Gdańska przybyli do Loryńca, aby wręczyć nagrodę i tytuł „Zwyczajnej-Niezwyczajnej Seniorki” pani Elżbiecie Brzezińskiej z Wielkiego Klincza. Po życzeniach i gratulacjach wszyscy zgromadzeni zaśpiewali laureatce głośne „Sto lat”.

Do wspólnych śpiewów i zabawy zachęcał niezawodny zespół muzyczny 4 Asy z Wielkiego Klincza. Można było wziąć udział w konkurencjach sportowych przygotowanych przez Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Wielkiego Klincza, nauczyć się prawidłowych zasad marszu Nordic Walking, które zaprezentował Zdzisław Czoska oraz zagrać w boule pod okiem Marcina Helty. Pięcioro odważnych seniorów zmierzyło się w quizie wiedzy o Gminie Kościerzyna, który prowadziła Sekretarz Gminy Katarzyna Knopik. We wspaniały nastrój wprowadził wszystkich Teatr Muzyczny Hals, który prezentował znane i lubiane piosenki. A całą imprezę prowadził niezawodny Grzegorz Daszkowski.

Podczas Biesiady Seniorów w Loryńcu działał mobilny punkt spisowy Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, w którym 120 osób skorzystało z możliwości spisania się u rachmistrza. Z kolei w Punkcie Informacyjnym Programu „Czyste Powietrze” każdy zainteresowany mógł dowiedzieć się o możliwościach pozyskania dotacji na wymianę źródła ogrzewania i termomodernizację budynków, a także otrzymać materiały informacyjne.

Stałym punktem Biesiady Seniorów jest też loteria fantowa, w której można było wygrać atrakcyjne nagrody zapewnione przez sponsorów. Dziękujemy przedsiębiorcom, którzy udostępnili nam swoje usługi i wyroby sprawiając w ten sposób ogromną radość najstarszym mieszkańcom Gminy Kościerzyna. Loterię fantową wsparli:

  • ZPS Lubiana w Łubianie
  • Zajazd u Sołtysa we Wdzydzach
  • Dom Wczasowy Helena we Wdzydzach
  • Pub La Rocca w Kościerzynie
  • Kościerzanka Cafe w Kościerzynie
  • Kino Remus w Kościerzynie
  • Przystań u Grzegorza we Wdzydzach
  • Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach
  • Bar Weranda we Wdzydzach

IV Biesiada Seniorów przeszła do historii. Była to pierwsza impreza zorganizowana przez Radę Seniorów Gminy Kościerzyna. Kolejne wspaniałe spotkania z pewnością przed nami.

Na zdjęciach: uczestnicy Biesiady Seniorów w Loryńcu

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej