Aktualności

Bitwa Regionów, czyli kulinarna rywalizacja KGW

Osiem Kół Gospodyń Wiejskich wzięło udział w kulinarnej Bitwie Regionów, która odbyła się w minioną sobotę we Wdzydzach. Panie przygotowały i zaprezentowały tradycyjne potrawy regionalne, a stawką tej rywalizacji był awans do półfinału ogólnopolskiego konkursu.

Bitwy Regionów to element odbywających się w całej Polsce Pikników z PRODUKTEM POLSKIM. Ich celem jest kultywowanie dziedzictwa polskiej wsi oraz promocja regionalnych wyrobów i produktów. Szczególną atrakcją pikników jest możliwość degustacji potraw przygotowanych przez panie z KGW. We Wdzydzach spotkały się gospodynie z powiatów: kościerskiego i chojnickiego. Każde z ośmiu kół przygotowało stoisko, na którym pochwaliło się najpyszniejszymi smakołykami.

Oceną potraw zajęła się komisja konkursowa, która, biorąc pod uwagę bogactwo kulinarne naszego regionu, nie miała łatwego zadania. Ostatecznie w Bitwy Regionów zatriumfowało KGW „Chocinianki” z Zielonej Chociny. Zwycięstwo przyniosła im pierś z kaczki na kapuście czerwonej podana z kiszką ziemniaczaną. Na drugim miejscu znalazły się panie z Kaszubskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego „Kościerska Chata”, które przygotowały lina w śmietanie z żurawiną. Trzecie miejsce zajęły gospodynie z Wąglikowic, serwując ryż z białym sosem.

Organizatorem Pikników z PRODUKTEM POLSKIM jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego.

Aktualności

Wójt otrzymał wotum zaufania i absolutorium

7 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Gminy Kościerzyna, podczas której radni pozytywnie ocenili działalność wójta w 2022 roku, udzielając Grzegorzowi Piechowskiemu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Więcej

Rotembark ma nowego sołtysa

Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Funkcję tę objęła Pani Ludwika Szwichtenberg.

Więcej

Pożyczka inwestycyjna dla mikro i małych przedsiębiorstw

Informujemy przedsiębiorców o możliwości uzyskania pożyczki na inwestycje realizowane na terenie województwa pomorskiego, które będą związane z: poprawą potencjału konkurencyjnego; poprawą zdolności do rozszerzenia działalności o nowe produkty lub usługi; zwiększeniem produktywności; koniecznością dostosowania prowadzonej działalności do ograniczeń w utrzymywaniu kontaktów bezpośrednich.

Więcej