Aktualności

Bitwa Regionów, czyli kulinarna rywalizacja KGW

Osiem Kół Gospodyń Wiejskich wzięło udział w kulinarnej Bitwie Regionów, która odbyła się w minioną sobotę we Wdzydzach. Panie przygotowały i zaprezentowały tradycyjne potrawy regionalne, a stawką tej rywalizacji był awans do półfinału ogólnopolskiego konkursu.

Bitwy Regionów to element odbywających się w całej Polsce Pikników z PRODUKTEM POLSKIM. Ich celem jest kultywowanie dziedzictwa polskiej wsi oraz promocja regionalnych wyrobów i produktów. Szczególną atrakcją pikników jest możliwość degustacji potraw przygotowanych przez panie z KGW. We Wdzydzach spotkały się gospodynie z powiatów: kościerskiego i chojnickiego. Każde z ośmiu kół przygotowało stoisko, na którym pochwaliło się najpyszniejszymi smakołykami.

Oceną potraw zajęła się komisja konkursowa, która, biorąc pod uwagę bogactwo kulinarne naszego regionu, nie miała łatwego zadania. Ostatecznie w Bitwy Regionów zatriumfowało KGW „Chocinianki” z Zielonej Chociny. Zwycięstwo przyniosła im pierś z kaczki na kapuście czerwonej podana z kiszką ziemniaczaną. Na drugim miejscu znalazły się panie z Kaszubskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego „Kościerska Chata”, które przygotowały lina w śmietanie z żurawiną. Trzecie miejsce zajęły gospodynie z Wąglikowic, serwując ryż z białym sosem.

Organizatorem Pikników z PRODUKTEM POLSKIM jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego.

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej