Aktualności

Bitwa Regionów, czyli kulinarna rywalizacja KGW

Osiem Kół Gospodyń Wiejskich wzięło udział w kulinarnej Bitwie Regionów, która odbyła się w minioną sobotę we Wdzydzach. Panie przygotowały i zaprezentowały tradycyjne potrawy regionalne, a stawką tej rywalizacji był awans do półfinału ogólnopolskiego konkursu.

Bitwy Regionów to element odbywających się w całej Polsce Pikników z PRODUKTEM POLSKIM. Ich celem jest kultywowanie dziedzictwa polskiej wsi oraz promocja regionalnych wyrobów i produktów. Szczególną atrakcją pikników jest możliwość degustacji potraw przygotowanych przez panie z KGW. We Wdzydzach spotkały się gospodynie z powiatów: kościerskiego i chojnickiego. Każde z ośmiu kół przygotowało stoisko, na którym pochwaliło się najpyszniejszymi smakołykami.

Oceną potraw zajęła się komisja konkursowa, która, biorąc pod uwagę bogactwo kulinarne naszego regionu, nie miała łatwego zadania. Ostatecznie w Bitwy Regionów zatriumfowało KGW „Chocinianki” z Zielonej Chociny. Zwycięstwo przyniosła im pierś z kaczki na kapuście czerwonej podana z kiszką ziemniaczaną. Na drugim miejscu znalazły się panie z Kaszubskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego „Kościerska Chata”, które przygotowały lina w śmietanie z żurawiną. Trzecie miejsce zajęły gospodynie z Wąglikowic, serwując ryż z białym sosem.

Organizatorem Pikników z PRODUKTEM POLSKIM jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego.

Aktualności

Konkurs plastyczny w Wielkim Klinczu „Mój wymarzony prezent pod choinkę”

W związku ze zbliżającym się świętami Bożego Narodzenia na przełomie miesięcy listopad – grudzień Biblioteka w Wielkim Klinczu zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem: „Mój wymarzony prezent pod choinkę”. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu było wprowadzenie uczniów  w atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i aktywności twórczej.

Więcej

Korne. Tydzień Szczęścia w szkole

Od 27 listopada do 01 grudnia w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Konem odbył się TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE, w ramach zapewniania dobrostanu (well-being) dla całej społeczności szkolnej. J

Więcej