Aktualności

Bitwa Regionów, czyli kulinarna rywalizacja KGW

Osiem Kół Gospodyń Wiejskich wzięło udział w kulinarnej Bitwie Regionów, która odbyła się w minioną sobotę we Wdzydzach. Panie przygotowały i zaprezentowały tradycyjne potrawy regionalne, a stawką tej rywalizacji był awans do półfinału ogólnopolskiego konkursu.

Bitwy Regionów to element odbywających się w całej Polsce Pikników z PRODUKTEM POLSKIM. Ich celem jest kultywowanie dziedzictwa polskiej wsi oraz promocja regionalnych wyrobów i produktów. Szczególną atrakcją pikników jest możliwość degustacji potraw przygotowanych przez panie z KGW. We Wdzydzach spotkały się gospodynie z powiatów: kościerskiego i chojnickiego. Każde z ośmiu kół przygotowało stoisko, na którym pochwaliło się najpyszniejszymi smakołykami.

Oceną potraw zajęła się komisja konkursowa, która, biorąc pod uwagę bogactwo kulinarne naszego regionu, nie miała łatwego zadania. Ostatecznie w Bitwy Regionów zatriumfowało KGW „Chocinianki” z Zielonej Chociny. Zwycięstwo przyniosła im pierś z kaczki na kapuście czerwonej podana z kiszką ziemniaczaną. Na drugim miejscu znalazły się panie z Kaszubskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego „Kościerska Chata”, które przygotowały lina w śmietanie z żurawiną. Trzecie miejsce zajęły gospodynie z Wąglikowic, serwując ryż z białym sosem.

Organizatorem Pikników z PRODUKTEM POLSKIM jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego.

Aktualności

Jubileusz 50 lat małżeństwa

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Przyznaje go Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. 7 grudnia w imieniu Prezydenta RP Wójt Grzegorz Piechowski wręczył medale parom zamieszkującym Gminę Kościerzyna.

Więcej

Mikołajki w szkole w Niedamowie

6 grudnia cała społeczność szkoły w Niedamowie przyszła ubrana na czerwono. W radosnych nastrojach i z uśmiechem na twarzy uczniowie i nauczyciele przywitali dobrego ducha szkoły – Panią Sołtys Niedamowa. Każde grzeczne dziecko otrzymało słodki upominek od Pani Danuty Szczepańskiej. 

Więcej