Aktualności

Biwaki edukacyjne w ramach projektu „Kaszubskie Żagle Wiedzy”

W dniach 25-26.04.2022r. i 27-28.04.2022r. uczestnicy projektu „Kaszubskie Żagle Wiedzy” przebywali na biwakach we Wdzydzach Kiszewskich.

Pierwotnie dla dzieci zaplanowane były turnusy ekologiczne w Błękitnej Szkole we Władysławowie, które jednak zostały odwołane w związku z koniecznością udostępnienia miejsc noclegowych dla uchodźców z Ukrainy. Sytuacja zmusiła uczestników do realizacji zadań projektowych w najbliższej okolicy. Jedną z głównych atrakcji był rejs po „Kaszubskim Morzu”, czyli po Jeziorze Wdzydzkim. Rejs statkiem „Stolem II” rozpoczął się na przystani „U Grzegorza” we Wdzydzach Kiszewskich i polegał na opłynięciu największej wyspy  Ostrów Wielki.

Uczestnicy biwaków również brali udział w zajęciach survivalowych: strzelanie z łuku i zajęcia zespołowe integracyjne. Wszyscy mieli okazję zwiedzić Muzeum – Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich, gdzie między innymi odbyły się zajęcia w „starej” szkole. Ciekawym przeżyciem było również podziwianie całego kompleksu Jezior Wdzydzkich oraz okolicy z wieży widokowej.

Noclegi i wyżywienie zapewniły pensjonaty „Danuta” i „Helena” we Wdzydzach Kiszewskich. Wszyscy powrócili zadowoleni i pełni wrażeń, ale również gotowi na kolejne wyzwania.

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2021 r. poz. 1899) wykazuje do dzierżawy

Więcej

W Gminie Kościerzyna odbyły się Dni Seniora

Prawie 1000 seniorów wzięło udział w uroczystościach, które odbyły się w Gminie Kościerzyna. W tym roku w nowej formule, przy współpracy gminnych szkół podstawowych, zorganizowano 9 spotkań, na które zaproszono osoby 60+ ze wszystkich miejscowości naszej gminy.

Więcej

Trwają przygotowania do budowy mieszkań w Małym Klinczu

3 października 2022 roku w Kolbudach kolejny raz spotkali się przedstawiciele Krajowego Zasobu Nieruchomości oraz 19 pomorskich samorządów wchodzących w skład Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN-Pomorze sp. z o.o. W posiedzeniu uczestniczył również Wójt Gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski.

Więcej