Aktualności

Bożonarodzeniowe warsztaty w Skorzewie

W Skorzewie mieszkańcy przygotowywali się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Podczas kolejnych warsztatów finansowanych przez Gminę Kościerzyna, członkinie Stowarzyszenia Aktywni Kaszubi wtajemniczyły uczestników w technikę wykonywania wianków adwentowych oraz  aniołów bożonarodzeniowych.

Jak zawsze integrowaliśmy się w grupie najmłodszych i starszych mieszkańców Skorzewa. Dodatkiem do miłej atmosfery była swojska drożdżówka prosto z pieca opalanego drewnem. Cieszymy się ,że możemy wspólnie aktywnie i przyjemnie spędzać czas.

Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia życzymy wszystkim spokojnych i  ciepłych chwil wśród najbliższych, a  Nowy Rok niech obdaruje zdrowiem, pomyślnością i szczęściem.

AKTYWNI KASZUBI Skorzewo

Aktualności

Siła kobiecości

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie przygotował i zrealizował projekt socjalny pt. „Siła kobiecości”.  Autorami projektu byli pracownicy socjalni: Joanna Czapla, Aleksandra Gierłachowska i Joanna Turzyńska. Projekt obejmował zorganizowanie dwóch spotkań dla kobiet z terenu Naszej Gminy.

Więcej

Informacja GOPS

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U 2024 poz.854 ), w której został wykreślony art.13 na podstawie, którego przyznawane było świadczenie pieniężne dla osób, rodzin, które przyjęły do swoich domów obywateli Ukrainy.

Więcej