Projekty

Budowa alei spacerowej i miejsca integracji mieszkańców nad jeziorem Granicznym w Łubianie

Dzięki realizacji operacji pod tytułem „Budowa alei spacerowej i miejsca integracji mieszkańców nad jeziorem Granicznym w Łubianie” w czerwcu br. mieszkańcy Lubiany zyskają nowe miejsce do wspólnego spędzania czasu nad jeziorem Granicznym. Zakres projektu obejmuje wybudowanie ciągu pieszego od ulicy Jeziornej w stronę jeziora oraz placu, na którym znajdować się będą trzy duże altanki oraz palenisko. Ponadto ulica Jeziorna od skrzyżowania z ulicą Długą aż do jeziora, zyska nowe oświetlenie solarne (8 latarni), ławki parkowe (13 szt.), śmietniki (8 szt.) oraz kwietniki (6 szt.). Realizacja operacji ma pochłonąć nieco ponad 200.000,00 zł. Uzyskane dofinansowanie w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” PROW na lata 2007-2013 wynosić będzie ok 125.000 złotych.

Koszty (wniosek o dofinansowanie):
Wydatki całkowite projektu: 293.048,68 zł
Dofinansowanie z EFR: 178.688,00 zł

Koszty (realizacja):
Wydatki całkowite projektu: 202.852,00 zł
Dofinansowanie z EFR: 123.690,00 zł

Harmonogram projektu:
Złożenie wniosku o dofinansowanie: 23.06.2014
Podpisanie umowy o dofinansowanie: 21.05.2015
Planowany termin zakończenia realizacji projektu: 30.06.2015

Operacja mająca na celu poprawę jakości życia mieszkańców poprzez budowę alei spacerowej i miejsca integracji mieszkańców nad Jeziorem Granicznym w Łubianie współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 313, 322, 323 „Odnowa i rozwój wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Aktualności

Sukces mieszkanki Gminy Kościerzyna na Mistrzostwach Polski Karate

Miniony weekend przyniósł kolejne sportowe sukcesy. Podczas XXXVII Mistrzostw Polski Karate Tradycyjnego, które odbyły się w Pruszkowie, bardzo dobrze zaprezentowały się mieszkanki Fingrowej Huty sołectwa Cząstkowo – Monika de Janauis Święćkowska oraz jej córka Kornelia, reprezentujące Karate Klub Gdynia.

Więcej

Dzień Dziecka w Wąglikowicach

W sobotę, 6 czerwca 2026 roku na boisku w Wąglikowicach odbył się długo wyczekiwany Dzień Dziecka. Piękna pogoda oraz bogaty program atrakcji sprawiły, że wydarzenie przyciągnęło liczne grono dzieci wraz z rodzicami.

Na uczestników czekało wiele aktywności, które dostarczyły dzieciom mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa gier drewnianych, umożliwiająca wspólną zabawę dzieci i rodziców. Nie zabrakło również animacji oraz pokazów z bańkami mydlanymi, które zachwycały najmłodszych.

Więcej