Aktualności

Budowa drogi gminnej Dobrogoszcz – Puc

Trwają prace przy budowie drogi gminnej nr 187009G na odcinku Dobrogoszcz – Puc.

Wykonawcą zadania jest firma Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „DROMOS” Sp. z o.o. z Kartuz.

Budowa zadanie zostanie zrealizowana w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowity koszt inwestycji wynosi 2.446.223,99 zł brutto, w tym dofinansowanie z RFRD w wysokości 1.223.111,00 zł brutto. Termin realizacji planuje się do 29 listopada 2024 r.

Zakres inwestycji przewiduje:

  • budowę drogi gminnej nr 187009G na trasie Dobrogoszcz-Puc o długości całkowitej 1269,89 m.b. i szerokości 5,00 m.b., obejmującą wykonanie nowej konstrukcji drogi z podbudową z kruszywa łamanego i nawierzchnią z betonu asfaltowego;
  • wykonanie zjazdów na przyległe posesje;
  • wykonanie nowych utwardzonych poboczy;
  • wykonanie kanału technologicznego ze studniami i przepustu pod drogą;
  • wykonanie nowego oznakowania drogi.

Aktualności

Kolonie dla dzieci rolników

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje kolonie dla dzieci rolników dofinansowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Koszt kolonii wynosi 1800zł., z tego dofinansowanie FSUSR wynosi 1200 zł. Różnica wynikająca z kosztów wypoczynku i dofinansowania FSUSR, tj. 600 zł. do dopłaty przez rodzica.

Więcej

Telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Kościerzynie informuje, iż w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej” o numerze abonenckim 800 120 226. Telefon Zaufania funkcjonuje w dni robocze w godzinach 09.30 – 15.30.

Więcej

Dziewczyny z Ceramika zapraszają na swój mecz

Po niedzielnej wygranej w Malborku z Pomezanią 4:5, nasze dziewczyny zostały samodzielnymi liderkami tabeli. Prowadzą w swojej grupie ligowej Młodzików D2 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 na stadionie w Łubianie rozegrają swój ostatni mecz ligowy w rundzie wiosennej. Nasze dziewczyny podejmą chłopaków z Brdy Rytel.

Więcej