Aktualności

Budynek C Urzędu Gminy stanie się łatwiej dostępny

Przedsiębiorstwo Budowlane „NORDECO” Sp. z o.o. z Kościerzyny podejmie przebudowy wejścia do budynku C Urzędu Gminy Kościerzyna. Celem jest dostosowanie tego miejsca do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Prace mają zakończyć się do końca maja.

Już wkrótce wysłużone schody i podjazd dla wózków odejdą w zapomnienie. a budynek, w którym mieszczą się: Wydział Ochrony Środowiska, Zakład Oświaty oraz Zakład Sportu, Kultury i Turystyki stanie się lepiej dostępny dla wszystkich klientów. Zakres projektu obejmuje: montaż i wykonanie podjazdu dla niepełnosprawnych; przebudowę wejścia do budynku C; budowę miejsca postojowego dla niepełnosprawnych; adaptację pomieszczenia na biuro obsługi osób z niepełnosprawnością, pętle indukcyjne; taśmy ostrzegawcze; nakładki antypoślizgowe; znaki i tabliczki kierujące; usługi tłumacza migowego; informacje dla osób głuchych i słabosłyszących.

W związku z remontem Wydział Ochrony Środowiska działa obecnie w pokoju nr 2 budynku C.

Wartość inwestycji to niemal 318 tysięcy złotych. Gminie udało się zdobyć dofinansowanie w kwocie 250 tys. zł ze środków Unii Europejskiej, w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Gmina Kościerzyna realizuje przedsięwzięcie grantowe „Dostosowanie wejścia do budynku C wraz z adaptacją pomieszczenia na biuro obsługi osób niepełnosprawnych”, finansowane w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wartość grantu: 250 000,00 PLN

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej