Aktualności

„Caritas” z Kalisk Kościerskich pomaga potrzebującym

W pierwszy weekend grudnia 2022 r. w sklepach Biedronki po raz kolejny stanęły specjalnie oznakowane wózki, do których ludzie dobrej woli mogli włożyć zakupioną chemię i żywność o długim terminie ważności. Koło „Caritas” działające w Szkole Podstawowej w Kaliskach podjęło się kolejny raz zbiórki produktów dla seniorów i potrzebujących w naszych sołectwach.

Dziękujemy zaangażowanym uczniom i nauczycielom wspierającym „Caritas” za pomoc w zbieraniu żywności oraz wszystkim ofiarodawcom. W tym roku wspólnymi siłami wsparliśmy 30 rodzin w 5 miejscowościach Gminy Kościerzyna. To, co mnie jako dyrektora buduje, to nieustający zapał i entuzjazm wolontariuszy czyniącym tyle dobra wobec potrzebujących.

Nadesłane: Tomasz Dargacz

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej