Aktualności

Ceramik Łubiana wygrywa Mistrzostwa Kaszub w Piłce Nożnej Dziewcząt

21 sierpnia 2023 r. na stadionie sportowym w Łubianie odbyły się Mistrzostwa Kaszub w Piłce Nożnej Dziewcząt. Do rywalizacji o miano najlepszej żeńskiej drużyny Kaszub przystąpiło 14 zespołów. Były to drużyny z Chojnic, Malborka, Trąbek Wielkich, Łubiany i Kościerzyny.

Drużyny Lejdis Ceramik Łubiana zwyciężyły w kategoriach 2008, 2010 oraz 2012. W najmłodszej kategorii wiekowej wygrała połączona drużyna dziewczyn z Akademii Piłkarskiej Kościerzyna i Ceramika.

Organizatorami turnieju byli Ceramik Łubiana, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Niedźwiedź”. Partnerem imprezy byli Powiat Kościerski, Gmina Kościerzyna oraz Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe.

Nadesłane

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej