Aktualności

Coraz więcej ścieżek rowerowych w gminie Kościerzyna

Już wkrótce będziemy mogli jeździć nową ścieżką rowerową z Kościerzyny do Dobrogoszczy, a w planach są już kolejne trasy.

Do końca zmierzają pracę na drugim etapie budowy ścieżki pieszo-rowerowej do Dobrogoszczy dofinansowane z RPO WP w ramach zadania Budowa Węzła integracyjnego w Kościerzynie, połączona z rewitalizacją i adaptacją dworca kolejowego oraz utworzeniem komunikacji zbiorowej w Powiecie Kościerskim. Wykonawca kończy podbudowę przy skrzyżowaniu dróg do Nowej Wsi Kościerskiej. Planowane zakończenie prac to 23 sierpnia tego roku.

4 sierpnia otwarte zostały oferty w przetargu na budowę ścieżki pieszo – rowerowej z Kościerzyny do Skorzewa. Inwestycja ta została podzielona na dwie części. Pierwsza od ul. Granicznej w Kościerzynie Wybudowaniu do ul. Kościelnej w Skorzewie. Druga część od ul. Kościelnej do końca miejscowości Skorzewo. Nadmienić trzeba, że na dniach spodziewamy się również uzyskać decyzję ZRID od Wojewody Pomorskiego na budowę tej ścieżki.

Podpisana została umowa na przygotowanie dokumentacji technicznej dla ścieżki pieszo-rowerowej Wielki Klincz – Nowy Barkoczyn (do granic gminy). Z drugiej strony samorząd Nowej Karczmy również zlecił podobną dokumentację, aby inwestycja stanowiła całość i w przyszłości łączyła dwie gminy.

Aktualności

Kolonie dla dzieci rolników

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje kolonie dla dzieci rolników dofinansowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Koszt kolonii wynosi 1800zł., z tego dofinansowanie FSUSR wynosi 1200 zł. Różnica wynikająca z kosztów wypoczynku i dofinansowania FSUSR, tj. 600 zł. do dopłaty przez rodzica.

Więcej

Telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Kościerzynie informuje, iż w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej” o numerze abonenckim 800 120 226. Telefon Zaufania funkcjonuje w dni robocze w godzinach 09.30 – 15.30.

Więcej

Dziewczyny z Ceramika zapraszają na swój mecz

Po niedzielnej wygranej w Malborku z Pomezanią 4:5, nasze dziewczyny zostały samodzielnymi liderkami tabeli. Prowadzą w swojej grupie ligowej Młodzików D2 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 na stadionie w Łubianie rozegrają swój ostatni mecz ligowy w rundzie wiosennej. Nasze dziewczyny podejmą chłopaków z Brdy Rytel.

Więcej