Aktualności

Coraz więcej utwardzonych dróg gminnych

Jak mówią pracownicy Zakładu Komunalnego Gminy Kościerzyna, to rekordowy rok pod względem ilości płyt drogowych układanych na drogach gminnych.

Rozpoczęto od Nowego Klincza – ulicy Łąkowej (ponad 4 tys. płyt YOMB), później w Kaliskach Kościerskich (ok 2,5 tys. płyt), następnie Kłobuczyno, Juszki droga pod Lizaki, kawałek drogi w Wielkim Podlesiu i droga w Gostomiu.

Obecnie ekipa Zakładu Komunalnego Gminy Kościerzyna sprawnie i profesjonalnie układa płyty we Wdzydzach na ul. Leśnej w kierunku Wiewiórkowa (ok. 1 tys. płyt). Bardzo im dziękujemy za zaangażowanie!

Mamy nadzieję, że nowo wybudowane drogi będą służyły naszym mieszkańcom i gościom dla bezpieczniejszego i bardziej komfortowego poruszania się po naszych pięknych terenach.

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z  art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2023 r. poz. 344 ze zm.) wykazuje do dzierżawy nieruchomości

Więcej

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej