Aktualności

Ćwiczenia ratowniczo-medyczne w Wielkim Klinczu

W Wielkim Klinczu doszło do zdarzenia autobusu komunikacji publicznej z dwoma samochodami osobowymi, w jednym z nich doszło do pożaru. Wśród 28 osób uczestniczących w wypadku, dwoje pasażerów palącego się samochodu i kierowca drugiej osobówki w wyniku zdarzania ponieśli śmierć na miejscu. Pozostali poszkodowani zostali ewakuowani z pojazdów i stref zagrożenia do namiotów (punktów medycznych), gdzie przeprowadzono segregację poszkodowanych i zaopatrywano ich do dalszego transportu.

Na miejscu działali: KP PSP w Kościerzynie, OSP Wielki Klincz, OSP Lubań, OSP Kłobuczyno, OSP Nowe Polaszki, OSP Nowa Karczma, OSP Bartoszylas, OSP Gostomie, 72blp w Kościerzynie, Straż Gminna Kościerzyna oraz NZOZ 4×4 Medic sp. z o.o.

Na szczęście to tylko scenariusz bardzo realistycznych ćwiczeń pn. ,,Ćwiczenia Ratowniczo Medyczne Straży w Wielkim Klinczu 2023″, które odbyły się na terenie firmy UNIBUD Sp. z o.o. w Wielkim Klinczu.

Ćwiczenia przygotowane przez OSP Wielki Klincz miały na celu sprawdzenie wiedzy i umiejętności służb ratunkowych z powiatu kościerskiego oraz integrację ratowników z sąsiadujących jednostek OSP z ratownikami PSP oraz wojskowymi ratownikami 72blp (WOT) w Kościerzynie.

Dzięki gościnności firmy UNIBUD Sp. z o.o. w Wielkim Klinczu, przychylności Urzędu Gminy w Kościerzynie i Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie mogły się odbyć wyjątkowe ćwiczenia. Do realizmu pozoracji przyczyniła się świetna charakteryzacja i przygotowanie pozorantów z ZK Wielki Klincz i MDP w Wielkim Klinczu oraz Lubaniu zrealizowaną przez NZOZ 4×4 Medic Sp. z o.o.

Nadesłane przez OSP Wielki Klincz

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z  art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2023 r. poz. 344 ze zm.) wykazuje do dzierżawy nieruchomości

Więcej

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej