Aktualności

Ćwiczenia ratowniczo-medyczne w Wielkim Klinczu

W Wielkim Klinczu doszło do zdarzenia autobusu komunikacji publicznej z dwoma samochodami osobowymi, w jednym z nich doszło do pożaru. Wśród 28 osób uczestniczących w wypadku, dwoje pasażerów palącego się samochodu i kierowca drugiej osobówki w wyniku zdarzania ponieśli śmierć na miejscu. Pozostali poszkodowani zostali ewakuowani z pojazdów i stref zagrożenia do namiotów (punktów medycznych), gdzie przeprowadzono segregację poszkodowanych i zaopatrywano ich do dalszego transportu.

Na miejscu działali: KP PSP w Kościerzynie, OSP Wielki Klincz, OSP Lubań, OSP Kłobuczyno, OSP Nowe Polaszki, OSP Nowa Karczma, OSP Bartoszylas, OSP Gostomie, 72blp w Kościerzynie, Straż Gminna Kościerzyna oraz NZOZ 4×4 Medic sp. z o.o.

Na szczęście to tylko scenariusz bardzo realistycznych ćwiczeń pn. ,,Ćwiczenia Ratowniczo Medyczne Straży w Wielkim Klinczu 2023″, które odbyły się na terenie firmy UNIBUD Sp. z o.o. w Wielkim Klinczu.

Ćwiczenia przygotowane przez OSP Wielki Klincz miały na celu sprawdzenie wiedzy i umiejętności służb ratunkowych z powiatu kościerskiego oraz integrację ratowników z sąsiadujących jednostek OSP z ratownikami PSP oraz wojskowymi ratownikami 72blp (WOT) w Kościerzynie.

Dzięki gościnności firmy UNIBUD Sp. z o.o. w Wielkim Klinczu, przychylności Urzędu Gminy w Kościerzynie i Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie mogły się odbyć wyjątkowe ćwiczenia. Do realizmu pozoracji przyczyniła się świetna charakteryzacja i przygotowanie pozorantów z ZK Wielki Klincz i MDP w Wielkim Klinczu oraz Lubaniu zrealizowaną przez NZOZ 4×4 Medic Sp. z o.o.

Nadesłane przez OSP Wielki Klincz

Aktualności

Kolonie dla dzieci rolników

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje kolonie dla dzieci rolników dofinansowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Koszt kolonii wynosi 1800zł., z tego dofinansowanie FSUSR wynosi 1200 zł. Różnica wynikająca z kosztów wypoczynku i dofinansowania FSUSR, tj. 600 zł. do dopłaty przez rodzica.

Więcej

Telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Kościerzynie informuje, iż w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej” o numerze abonenckim 800 120 226. Telefon Zaufania funkcjonuje w dni robocze w godzinach 09.30 – 15.30.

Więcej

Dziewczyny z Ceramika zapraszają na swój mecz

Po niedzielnej wygranej w Malborku z Pomezanią 4:5, nasze dziewczyny zostały samodzielnymi liderkami tabeli. Prowadzą w swojej grupie ligowej Młodzików D2 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 na stadionie w Łubianie rozegrają swój ostatni mecz ligowy w rundzie wiosennej. Nasze dziewczyny podejmą chłopaków z Brdy Rytel.

Więcej