Aktualności

Daniel Pek brązowym medalistą Mistrzostw Europy

W dniach 28-29 października w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Europy VIRTUS i MIstrzostwa Polski Sprawni Razem w biegach przełajowych dla sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. W reprezentacji Polski w rywalizacji w ramach Mistrzostw Europy wystartował Daniel Pek z UKS Olimpijczyk Skorzewo.

W sobotę 28 października podopieczny trenera Leszka Zblewskiego wywalczył brązowy medal w biegu na dystansie 4 km.  Zwyciężył Christiano Perieira z Portugalii przed Gaëlem Geffroy z Francji. 

W drugim dniu zawodów na dwukrotnie dłuższym dystansie Daniel wywalczył 6 miejsce. Reprezentacja Polski z naszym zawodnikiem w składzie, zajęła 3 miejsce klasyfikacji drużynowej. Zwyciężyli Hiszpanie przed Portugalczykami. 

W pierwszym dniu zawodów, na tych samych trasach, odbyły się także Mistrzostwa Polski Sprawni Razem z udziałem trójki zawodników Olimpijczyka. Najlepiej spisał się Amadeusz Reiss, który wywalczył srebrny medal na dystansie 4 km. Bardzo blisko zdobycia brązowego medalu był Adrian Bielski, który po zaciętej walce stracił pozycję medalową na ostatnich 30-40 m. Na 10 miejscu bieg ukończył Piotr Kiełpin.  Wszystkim zawodnikom należą się wielkie gratulacje za walkę i wspaniałą sportową postawę. 

Nadesłane: UKS Olimpijczyk Skorzewo 

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z  art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2023 r. poz. 344 ze zm.) wykazuje do dzierżawy nieruchomości

Więcej

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej