Aktualności

Daniel Pek z trzema medalami Halowych Mistrzostw Świata

W dniach 25-27 lutego w toruńskiej Arenie odbywały się  Halowe Mistrzostwa Świata Virtus w lekkiej atletyce, sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Na zawodach w Toruniu znakomicie zaprezentowali się dwaj przedstawiciele UKS Olimpijczyk Skorzewo, podopieczni trenera Leszka Zblewskiego. Daniel Pek zdobył trzy medale, srebrny i dwa brązowe, a Łukasz Walczak wywalczył 4 miejsce w pchnięciu kulą.

W pierwszym dniu Daniel rywalizował w biegu na dystansie 1500m i wywalczył brązowy medal. W drugim dniu wystartował Łukasz Walczak, który w konkursie pchnięcia kulą zajął 4 miejsce. W trzecim dniu mistrzostw Daniel Pek najpierw zdobył srebrny medal w wyścigu na 800m aby po 1,5 godzinnym odpoczynku sięgnąć po brąz w sztafecie 4x400m.

„Jestem bardzo zadowolony z wyników moich zawodników” – powiedział trener Leszek Zblewski. „Dla Daniela docelową imprezą w tym roku  będą Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio i starty w hali potraktowaliśmy jako zimowy przerywnik w treningach. Łukasz także spisał się znakomicie zważywszy, że przygotowywał się intensywnie do tych zawodów tylko przez trzy tygodnie, biorąc urlop w pracy, w tym tylko 9 dni spędził na zgrupowaniu kadry w Słupsku”.

UKS Olimpijczyk Skorzewo

Aktualności

Wręczenie stypendiów edukacyjnych

Informujemy, że wręczenie Stypendiów Edukacyjnych Gminy Kościerzyna – Edycja 2022 odbędzie się w środę – 30 listopada br. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna w Kościerzynie, ul. Strzelecka 9.

Więcej

Kaszubskie warsztaty w Skorzewie

Zakończyły się warsztaty w ramach projektu ,,Wspólnie i wesoło wśród kaszubskich barw” przygotowanego przez Stowarzyszenie „Aktywni Kaszubi”- Skorzewo, a finansowanego przez Gminę Kościerzyna.

Więcej

Zgłoś swój projekt do Strategii Rozwoju Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Kościerzyna

Gmina Kościerzyna i Miasto Kościerzyna ogłaszają nabór przedsięwzięć o kluczowym znaczeniu dla rozwoju miasta i gminy. Celem tego działania jest identyfikacja potrzeb oraz pomysłów prorozwojowych, które mogą być uwzględnione w „Strategii terytorialnej Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Kościerzyny”. Dokument ten jest niezbędny do realizacji tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) przy pomocy funduszy Unii Europejskiej w najbliższej perspektywie finansowej 2021-2027.

Więcej