Aktualności

Daniel Pek z trzema medalami Halowych Mistrzostw Świata

W dniach 25-27 lutego w toruńskiej Arenie odbywały się  Halowe Mistrzostwa Świata Virtus w lekkiej atletyce, sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Na zawodach w Toruniu znakomicie zaprezentowali się dwaj przedstawiciele UKS Olimpijczyk Skorzewo, podopieczni trenera Leszka Zblewskiego. Daniel Pek zdobył trzy medale, srebrny i dwa brązowe, a Łukasz Walczak wywalczył 4 miejsce w pchnięciu kulą.

W pierwszym dniu Daniel rywalizował w biegu na dystansie 1500m i wywalczył brązowy medal. W drugim dniu wystartował Łukasz Walczak, który w konkursie pchnięcia kulą zajął 4 miejsce. W trzecim dniu mistrzostw Daniel Pek najpierw zdobył srebrny medal w wyścigu na 800m aby po 1,5 godzinnym odpoczynku sięgnąć po brąz w sztafecie 4x400m.

„Jestem bardzo zadowolony z wyników moich zawodników” – powiedział trener Leszek Zblewski. „Dla Daniela docelową imprezą w tym roku  będą Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio i starty w hali potraktowaliśmy jako zimowy przerywnik w treningach. Łukasz także spisał się znakomicie zważywszy, że przygotowywał się intensywnie do tych zawodów tylko przez trzy tygodnie, biorąc urlop w pracy, w tym tylko 9 dni spędził na zgrupowaniu kadry w Słupsku”.

UKS Olimpijczyk Skorzewo

Aktualności

Jesienny wieczór z kaszubskim

W miniony czwartek 23 września w Skorzewie w sali wiejskiej odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu warsztatów (plastycznych, rękodzieło, kulinarnych) pt. ,,JESIENNY WIECZÓR Z KASZUBSKIM” związanych tematycznie z naszym regionem.

Więcej

O nauce kaszubskiego w Łubianie na Uniwersytecie Gdańskim

Przedstawiciele szkoły w Łubianie mieli niezwykły zaszczyt przedstawić doświadczenia nauki języka kaszubskiego podczas Konferencji naukowo-dydaktycznej „Gôdóm i piszã pò kaszëbskù. Od szkoły podstawowej do matury”. Spotkanie odbyło się 21 września na Uniwersytecie Gdańskim.

Więcej