Aktualności

Daniel Pek z trzema medalami Halowych Mistrzostw Świata

W dniach 25-27 lutego w toruńskiej Arenie odbywały się  Halowe Mistrzostwa Świata Virtus w lekkiej atletyce, sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Na zawodach w Toruniu znakomicie zaprezentowali się dwaj przedstawiciele UKS Olimpijczyk Skorzewo, podopieczni trenera Leszka Zblewskiego. Daniel Pek zdobył trzy medale, srebrny i dwa brązowe, a Łukasz Walczak wywalczył 4 miejsce w pchnięciu kulą.

W pierwszym dniu Daniel rywalizował w biegu na dystansie 1500m i wywalczył brązowy medal. W drugim dniu wystartował Łukasz Walczak, który w konkursie pchnięcia kulą zajął 4 miejsce. W trzecim dniu mistrzostw Daniel Pek najpierw zdobył srebrny medal w wyścigu na 800m aby po 1,5 godzinnym odpoczynku sięgnąć po brąz w sztafecie 4x400m.

„Jestem bardzo zadowolony z wyników moich zawodników” – powiedział trener Leszek Zblewski. „Dla Daniela docelową imprezą w tym roku  będą Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio i starty w hali potraktowaliśmy jako zimowy przerywnik w treningach. Łukasz także spisał się znakomicie zważywszy, że przygotowywał się intensywnie do tych zawodów tylko przez trzy tygodnie, biorąc urlop w pracy, w tym tylko 9 dni spędził na zgrupowaniu kadry w Słupsku”.

UKS Olimpijczyk Skorzewo

Aktualności

Życzenia wielkanocne

Z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim Mieszkańcom i Przyjaciołom Gminy Kościerzyna radości oraz beztroskiego czasu spędzonego w gronie najbliższych. Oby Wielkanoc przyniosła nam pogodę ducha i wzajemną życzliwość.

Więcej

Wieści ze szkoły w Wielkim Podlesiu

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu nie mogą narzekać na nudę! W ostatnim czasie miał tam miejsce szereg ciekawych wydarzeń: Dzień Jedności Kaszubów, Dzień Świętego Patryka i „Czekoladowy konkurs”.

Więcej

Budowa kanalizacji z Wąglikowicach – FILM

W Wąglikowicach powstaje długo oczekiwana sieć kanalizacji sanitarnej, która skieruje ścieki do nowej oczyszczalni. Prace budowlane ruszyły z początkiem roku i dotyczą całej miejscowości, gdzie znajdują się zabudowania mieszkalne.