Aktualności

Diamentowa rocznica ślubu

Imponujący jubileusz świętowało małżeństwo z Grzybowa. Państwo Helena i Kazimierz Dattowie są małżeństwem od 60 lat. Z tej okazji dostojnych Jubilatów odwiedził wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski oraz sołtys sołectwa Grzybowo Aleksandra Słomińska, by złożyć serdeczne gratulacje oraz życzenia pomyślności i szczęścia w życiu rodzinnym.

Pan Kazimierz pracował w Zakładach Porcelany Stołowej „Lubiana” w Łubianie od początku ich istnienia, pamięta jak powstawała fabryka. Pani Helena pracowała w gospodarstwie i zajmowała się domem. Wspólnie wychowali pięcioro dzieci – jedną córkę i czterech synów. Państwo Dattowie są wyjątkowo zgodną parą – podobno nigdy się nie kłócili!

Jeszcze raz gratulujemy pięknego jubileuszu oraz życzymy dużo zdrowia na dalsze lata!

Aktualności

Pomoc żywnościowa – nowe kryteria dochodowe

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż od 12 lutego 2024 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027.

Więcej

Każdy z nas może pomóc Monice z Wysina

Monika z Wysina tuż przed świętami Bożego Narodzenia usłyszała wyrok – białaczka. Aby wyzdrowieć, potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Stąd też w najbliższych dniach zorganizowanych zostanie kilka akcji, podczas których będzie można dołączyć do DKMS.

Więcej