Aktualności

na zdjęciu uczestnicy zawodów

Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach

We Wdzydzach w dniu 18 czerwca 2022 odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach, których organizatorem był KS Aqua Sport przy współpracy z Gminą Kościerzyna oraz głównym sponsorem, jakim od kilku lat są KRUSZYWA POLSKIE S.A.

Rywalizacja od 3 lat odbywa się w okolicy kąpieliska we Wdzydzach, a trasa wyznaczona jest bojami tworzącymi kwadrat o boku 100m (jedno okrążenie to 400m). Start i meta usytuowane są przy pomoście. Nad bezpieczeństwem czuwali ratownicy wodni Słupskiego WOPR Oddział w Garczynie („Kaszubskie WOPR”) na 2 skuterach wodnych i w 6 jednostkach asekuracyjnych (kajaki i rowery wodne).

W rywalizacji wzięło udział ponad 60 licencjonowanych zawodników i kilkunastu amatorów. Rywalizacja podzielona została tradycyjnie na 5 grup wiekowych: kategoria E (11 lat i mniej), kategoria D (12-13 lat), C (14-15 lat), B (16-17 lat) i A (18 lat i więcej) osobno dla kobiet i dla mężczyzn. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji BF (2 płetwy) oraz SF (monopłetwa). Natomiast rywalizacja amatorów odbywała się tylko w płetwach BF, a kategorie wiekowe ustalono z podziałem dla kobiet i mężczyzn następująco: 13 lat i mniej, amator 14-17 lat, amator 18-30 lat oraz amator 31+.

W rywalizacji wśród kategorii E w monopłetwie zwyciężyła Monika Zarach (KS Aqua Sport Kościerzyna) przed Niną Kucharską i Kają Lellek z UKS Wodniacy Garczyn, a wśród chłopców mistrzostwo Polski wywalczył Arkadiusz Sędzicki przed Nikodemem Zaborowskim i Tymoteuszem Klasą (wszyscy z UKS Wodniacy Garczyn), natomiast w konkurencji BF na 3 miejscu ukończył Aleksander Męczykowski. Natomiast w kategorii D w monopłetwie zwyciężyła Wiktoria Lellek z KS Aqua Sport, a na 3 miejscu ukończyła Marcelina Bławat (Wodniacy Garczyn), a wśród chłopców Kacper Rozgoński z UKS Manta Kościerzyna przed klubowym kolegą Szymonem Kropidłowskim Juniorem i Mateuszem Studzińskim z UKS Wodniacy Garczyn, a w BF na 3 miejscu ukończył Dawid Kropidłowski z Manty. W kategorii C Mistrzostwo Polski w monopłetwie wywalczyła Anna Szybalska, a 3 miejsce Klaudia Bida (obie KS Aqua Sport Kościerzyna), a 2 miejsce wśród chłopców w konkurencji BF wywalczył Filip Hinc (również KS Aqua Sport). Mistrzynią Polski w monopłetwie w kategorii B została Olga Guzińska z UKS Manty Kościerzyna, a w kategorii A panów w monopłetwie jej klubowy kolega Michał Dramiński. Warto dodać, że wśród amatorów 18-30 lat wicemistrzostwo Polski zdobył trener UKS Wodniacy Garczyn – Damian Narloch.

Po rywalizacji zawodnicy mogli skosztować grochówki i rozgrzać się podczas gry Archery TAG (wojna na łuki), którą prowadzili instruktorzy Survival Adventure SQUAD, kolejny raz jako sponsorzy Mistrzostw Polski.

Nadesłane

Aktualności

Wójt otrzymał wotum zaufania i absolutorium

7 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Gminy Kościerzyna, podczas której radni pozytywnie ocenili działalność wójta w 2022 roku, udzielając Grzegorzowi Piechowskiemu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Więcej

Rotembark ma nowego sołtysa

Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Funkcję tę objęła Pani Ludwika Szwichtenberg.

Więcej

Pożyczka inwestycyjna dla mikro i małych przedsiębiorstw

Informujemy przedsiębiorców o możliwości uzyskania pożyczki na inwestycje realizowane na terenie województwa pomorskiego, które będą związane z: poprawą potencjału konkurencyjnego; poprawą zdolności do rozszerzenia działalności o nowe produkty lub usługi; zwiększeniem produktywności; koniecznością dostosowania prowadzonej działalności do ograniczeń w utrzymywaniu kontaktów bezpośrednich.

Więcej