Aktualności

na zdjęciu uczestnicy zawodów

Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach

We Wdzydzach w dniu 18 czerwca 2022 odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach, których organizatorem był KS Aqua Sport przy współpracy z Gminą Kościerzyna oraz głównym sponsorem, jakim od kilku lat są KRUSZYWA POLSKIE S.A.

Rywalizacja od 3 lat odbywa się w okolicy kąpieliska we Wdzydzach, a trasa wyznaczona jest bojami tworzącymi kwadrat o boku 100m (jedno okrążenie to 400m). Start i meta usytuowane są przy pomoście. Nad bezpieczeństwem czuwali ratownicy wodni Słupskiego WOPR Oddział w Garczynie („Kaszubskie WOPR”) na 2 skuterach wodnych i w 6 jednostkach asekuracyjnych (kajaki i rowery wodne).

W rywalizacji wzięło udział ponad 60 licencjonowanych zawodników i kilkunastu amatorów. Rywalizacja podzielona została tradycyjnie na 5 grup wiekowych: kategoria E (11 lat i mniej), kategoria D (12-13 lat), C (14-15 lat), B (16-17 lat) i A (18 lat i więcej) osobno dla kobiet i dla mężczyzn. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji BF (2 płetwy) oraz SF (monopłetwa). Natomiast rywalizacja amatorów odbywała się tylko w płetwach BF, a kategorie wiekowe ustalono z podziałem dla kobiet i mężczyzn następująco: 13 lat i mniej, amator 14-17 lat, amator 18-30 lat oraz amator 31+.

W rywalizacji wśród kategorii E w monopłetwie zwyciężyła Monika Zarach (KS Aqua Sport Kościerzyna) przed Niną Kucharską i Kają Lellek z UKS Wodniacy Garczyn, a wśród chłopców mistrzostwo Polski wywalczył Arkadiusz Sędzicki przed Nikodemem Zaborowskim i Tymoteuszem Klasą (wszyscy z UKS Wodniacy Garczyn), natomiast w konkurencji BF na 3 miejscu ukończył Aleksander Męczykowski. Natomiast w kategorii D w monopłetwie zwyciężyła Wiktoria Lellek z KS Aqua Sport, a na 3 miejscu ukończyła Marcelina Bławat (Wodniacy Garczyn), a wśród chłopców Kacper Rozgoński z UKS Manta Kościerzyna przed klubowym kolegą Szymonem Kropidłowskim Juniorem i Mateuszem Studzińskim z UKS Wodniacy Garczyn, a w BF na 3 miejscu ukończył Dawid Kropidłowski z Manty. W kategorii C Mistrzostwo Polski w monopłetwie wywalczyła Anna Szybalska, a 3 miejsce Klaudia Bida (obie KS Aqua Sport Kościerzyna), a 2 miejsce wśród chłopców w konkurencji BF wywalczył Filip Hinc (również KS Aqua Sport). Mistrzynią Polski w monopłetwie w kategorii B została Olga Guzińska z UKS Manty Kościerzyna, a w kategorii A panów w monopłetwie jej klubowy kolega Michał Dramiński. Warto dodać, że wśród amatorów 18-30 lat wicemistrzostwo Polski zdobył trener UKS Wodniacy Garczyn – Damian Narloch.

Po rywalizacji zawodnicy mogli skosztować grochówki i rozgrzać się podczas gry Archery TAG (wojna na łuki), którą prowadzili instruktorzy Survival Adventure SQUAD, kolejny raz jako sponsorzy Mistrzostw Polski.

Nadesłane

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej