Aktualności

na zdjęciu uczestnicy zawodów

Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach

We Wdzydzach w dniu 18 czerwca 2022 odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach, których organizatorem był KS Aqua Sport przy współpracy z Gminą Kościerzyna oraz głównym sponsorem, jakim od kilku lat są KRUSZYWA POLSKIE S.A.

Rywalizacja od 3 lat odbywa się w okolicy kąpieliska we Wdzydzach, a trasa wyznaczona jest bojami tworzącymi kwadrat o boku 100m (jedno okrążenie to 400m). Start i meta usytuowane są przy pomoście. Nad bezpieczeństwem czuwali ratownicy wodni Słupskiego WOPR Oddział w Garczynie („Kaszubskie WOPR”) na 2 skuterach wodnych i w 6 jednostkach asekuracyjnych (kajaki i rowery wodne).

W rywalizacji wzięło udział ponad 60 licencjonowanych zawodników i kilkunastu amatorów. Rywalizacja podzielona została tradycyjnie na 5 grup wiekowych: kategoria E (11 lat i mniej), kategoria D (12-13 lat), C (14-15 lat), B (16-17 lat) i A (18 lat i więcej) osobno dla kobiet i dla mężczyzn. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji BF (2 płetwy) oraz SF (monopłetwa). Natomiast rywalizacja amatorów odbywała się tylko w płetwach BF, a kategorie wiekowe ustalono z podziałem dla kobiet i mężczyzn następująco: 13 lat i mniej, amator 14-17 lat, amator 18-30 lat oraz amator 31+.

W rywalizacji wśród kategorii E w monopłetwie zwyciężyła Monika Zarach (KS Aqua Sport Kościerzyna) przed Niną Kucharską i Kają Lellek z UKS Wodniacy Garczyn, a wśród chłopców mistrzostwo Polski wywalczył Arkadiusz Sędzicki przed Nikodemem Zaborowskim i Tymoteuszem Klasą (wszyscy z UKS Wodniacy Garczyn), natomiast w konkurencji BF na 3 miejscu ukończył Aleksander Męczykowski. Natomiast w kategorii D w monopłetwie zwyciężyła Wiktoria Lellek z KS Aqua Sport, a na 3 miejscu ukończyła Marcelina Bławat (Wodniacy Garczyn), a wśród chłopców Kacper Rozgoński z UKS Manta Kościerzyna przed klubowym kolegą Szymonem Kropidłowskim Juniorem i Mateuszem Studzińskim z UKS Wodniacy Garczyn, a w BF na 3 miejscu ukończył Dawid Kropidłowski z Manty. W kategorii C Mistrzostwo Polski w monopłetwie wywalczyła Anna Szybalska, a 3 miejsce Klaudia Bida (obie KS Aqua Sport Kościerzyna), a 2 miejsce wśród chłopców w konkurencji BF wywalczył Filip Hinc (również KS Aqua Sport). Mistrzynią Polski w monopłetwie w kategorii B została Olga Guzińska z UKS Manty Kościerzyna, a w kategorii A panów w monopłetwie jej klubowy kolega Michał Dramiński. Warto dodać, że wśród amatorów 18-30 lat wicemistrzostwo Polski zdobył trener UKS Wodniacy Garczyn – Damian Narloch.

Po rywalizacji zawodnicy mogli skosztować grochówki i rozgrzać się podczas gry Archery TAG (wojna na łuki), którą prowadzili instruktorzy Survival Adventure SQUAD, kolejny raz jako sponsorzy Mistrzostw Polski.

Nadesłane

Aktualności

UWAGA! Upał!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C. Takie temperatury są prognozowane aż do poniedziałku 27 czerwca do godziny 20.00.

Więcej

Nieruchomości wykazane do zbycia

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2021 r. poz. 1899) wykazuje do zbycia nieruchomości będące własnością Gminy Kościerzyna.

Więcej

Jak złożyć deklarację CEEB?

Dyrektor Generalny Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego przypomina o obowiązku złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) przez wszystkich właścicieli i zarządców budynków. Na dzień dzisiejszy obowiązku tego dopełniło jedynie 50% mieszkańców Gminy Kościerzyna. Termin złożenia deklaracji mija 30 czerwca 2022 r.

Więcej