Aktualności

Dobra zabawa na festynie „Kaszëbë show” w Łubianie!

Dobra zabawa, wspólne tańce i śpiewy oraz konkurencje literackie – tak w Łubianie w tym roku bawili się uczestnicy Festynu szkolnego „Kaszëbë show”. Imprezę wspólnie zorganizowali Zespół Kształcenia w Łubianie i miejscowe Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, które na ten cel pozyskało dofinansowanie z gminy Kościerzyna.

Przed widzami wystąpili najmłodsi uczniowie szkoły prezentując piosenki i tańce, które poznali podczas całego roku szkolnego. Gościem specjalnym była Kaszubska Influencerka Karolina Stankowska, która porwała widzów do tańca i wspólnego śpiewania. Punktem kulminacyjnym festynu był finał projektu „Kaszëbë show”, w ramach którego uczniowie szkoły i członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego poznawali biografie pisarzy kaszubskich oraz brali udział w warsztatach muzycznych i teatralnych. Efekty pracy przedstawili podczas festynu w formie happeningu. Podczas prezentacji widzowie odgadywali i tworzyli samodzielnie tablicę z życiorysami pisarzy, a następnie uzupełniali kartę pracy o twórcach kaszubskich. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, losując cenne nagrody jak: wejściówki do kina Remus w Kościerzynie, vouchery na rejs statkiem w Przystani u Grzegorza we Wdzydzach oraz bony na pizzę w restauracji Lubiany Dom Celebrytów w Łubianie.

Uczestnicy festynu mogli też skorzystać z atrakcji sportowych i historycznych przygotowanych przez harcerzy z 23. Drużyny Harcerskiej im. Remusowa Kara w Łubianie oraz grupę rekonstrukcyjną Niflheim. Na festynie nie zabrakło też zjeżdżalni dla dzieci, stoisk z pysznym ciastem i kiełbaskami oraz atrakcji przygotowanych przez uczniów jak tor przeszkód, fotobudka czy malowanie twarzy. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

Nadesłane: Anna Cupa

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej