Aktualności

Dodatkowe dofinansowanie na budowę ścieżki rowerowej do Skorzewa

Po przetargu na budowę ścieżki rowerowej Kościerzyna – Kościerzyna Wybudowanie – Skorzewo, okazało się, że pierwotnie przyznane środki finansowe na projekt pn.: Budowa węzła integracyjnego w Kościerzynie połączona z rewitalizacją i adaptacją dworca kolejowego oraz utworzeniem komunikacji zbiorowej w Powiecie Kościerskim, są niewystarczające. Tym samym, niemożliwe było podpisanie umowy z wykonawcami.

W tym momencie lider projektu – Miasto Kościerzyna zwróciło się do Zarządu Województwa Pomorskiego o dodatkowe środki. Bardzo szybko, nasza prośba została spełniona i znalazły się w budżecie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Więc wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku zakończona zostanie długo wyczekiwana inwestycja w postaci budowy ścieżki rowerowej z Kościerzyny do Skorzewa.

Za pośrednictwem Miasta Kościerzyna – lidera Projektu – Gmina Kościerzyna otrzymała od Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka dotację ze środków Unii Europejskiej w wysokości 3 091 896 zł na zrealizowanie biegnącego po stronie gminy odcinka drogi rowerowej ze Skorzewa do Kościerzyny.

Jesteśmy wdzięczni Marszałkowi za wsparcie, które pokryje koszty budowy brakującego odcinka trasy.

Fot. Klaudia Cieplińska-Bednarek, Radio Weekend FM

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z  art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2023 r. poz. 344 ze zm.) wykazuje do dzierżawy nieruchomości

Więcej

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej