Zapowiedzi

Dowóz do punktów szczepień

Informujemy, że Urząd Gminy Kościerzyna realizuje wsparcie w transporcie na szczepienie przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 do punktów szczepień w Łubianie i w Kościerzynie.

Z dowozu mogą skorzystać osoby niepełnosprawne posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami oraz mieszkańcy Gminy Kościerzyna mający obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Gminna infolinia ws. udzielenia pomocy w transporcie do punktu szczepień działa w godzinach pracy urzędu gminy Kościerzyna: poniedziałek: 7.30 – 15.30, wtorek: 7.30 – 15.30, środa: 7.30 – 17.00, czwartek: 7.30 – 15.30, piątek: 7.30 – 14.00 pod nr telefonu:
58 686 59 80.

Osoby zainteresowane dowozem proszone są o zgłoszenie się najpóźniej 3 dni przed wyznaczonym terminem szczepienia.

Jednocześnie informujemy, że informacje dla osób leżących, które chcą się zaszczepić, można uzyskać pod numerem telefonu:
58 32 18 620 lub adresem e-mail: biuro.wss@nfz-gdansk.pl

Mapa punktów szczepień (aktualizowana na bieżąco): https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

Jak się zarejestrować?

•    Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

•    Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj. W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

•    Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.
Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

•    Wyślij SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.
Po wysłaniu takiego SMS w odpowiedzi zostanie przesłana prośba o przesłanie numeru pesel i kodu pocztowego

Zgłoś chęć zaszczepienia

Najważniejsze informacje – www.gov.pl/szczepimysie

Zapowiedzi

Urząd Gminy zamknięty dla interesantów

W związku z coraz trudniejszą sytuacją związaną z epidemią COVID-19, w celu zachowania ciągłości pracy urzędu gminy i świadczenia usług dla mieszkańców Wójt Gminy Kościerzyna wprowadza od dnia 24 stycznia 2022 r. reorganizację pracy w Urzędzie Gminy Kościerzyna. Co do zasady urząd od dnia 24 stycznia 2022 roku będzie nieczynny dla interesantów, natomiast nie przerywa pracy. Kontakt z urzędnikami jest możliwy przede wszystkim elektronicznie: ug@koscierzyna.pl lub telefonicznie: tel. 58 686 59 80.

Więcej

Bieżące sprawy pomocy społecznej

2022-01-26 Dodatek osłonowy – ważne informacje 2022-01-26 Potrzebujesz wsparcia? Skorzystaj z programów realizowanych przez GOPS! 2022-01-21 Zmiany w obsłudze interesantów w GOPS 2022-01-21 Przewidywany harmonogram

Więcej

Dowóz do punktów szczepień

Informujemy, że Urząd Gminy Kościerzyna realizuje wsparcie w transporcie na szczepienie przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 do punktów szczepień w Łubianie i w Kościerzynie.

Więcej