Aktualności

Działalność KS Kościerzyna dofinansowana z budżetu Gminy Kościerzyna

KS Kościerzyna aktualnie uczestniczy w rozgrywkach piłki ręcznej I Ligi Kobiet, w której obecnie zajmuje 4 pozycję. Drużyna dużym sukcesem zakończyła udział w rozgrywkach Pucharu Polski dostając się do ćwierć finału – najlepszych 8 drużyn w Polsce. Jest to  historyczne osiągnięcie, zespół przegrał po zaciętej walce z zespołem Start Elbląg. Nadal walczy o I miejsce w lidze i awans do super ligi.

Drużyna odbyła również 10-dniowe zgrupowanie. Główne założenia zgrupowania to: kształtowanie cech motorycznych z wykorzystaniem mini siłowni i sali korekcyjnej oraz  kształtowanie cech indywidualnej techniki zawodniczki, taktyki, gry właściwej i uproszczonej. Codziennie wieczorny trening w miejscu zakwaterowania: kajaki, rowery wodne i tereny do biegania. Na zakończenie zgrupowania rozegrane zostały dwa mecze sparingowe z AZS Warszawa. Po dwóch tygodniach intensywnych treningów przyszedł czas na pierwszy test. Przeciwnikiem była drużyna KS AZS AWF WARSZAWA. Mecz ten kościerska drużyna wygrała 44:31.

Działalność KS Kościerzyna jest dofinansowana z budżetu Gminy Kościerzyna. W ramach dotacji m.in. zakupione zostały stroje i torby dla drużyny. Zakupiono pełne stroje dla 18 zawodniczek, w tym 3 bramkarek i częściowo dla 2 trenerów (15 x koszulki, 15 x spodenki, 3x bluzy bramkarskie, 3x spodnie bramkarskie, 18 x bluzy – ortaliony, 20 x buty, 20 x torby, 20 x dresy). Cały sprzęt został ologowany. Umieszczony został herb gminy Kościerzyna, dzięki czemu promocja gminy jest również na wszystkich wyjazdowych.  

Prezes Klubu Mirosław Kaliński

Na zdjęciach: rozgrywki KS Kościerzyna

Aktualności

Dodatek osłonowy – ważne informacje

Informujemy, że od dnia 27.01.2022 r. wnioski o dodatek osłonowy należy składać w budynku C Urzędu Gminy Kościerzyna – sala posiedzeń, ul. Strzelecka 9, w godzinach 8.00-15.00 (w piątek w godzinach 8.00-14.00).

Więcej

Potrzebujesz wsparcia? Skorzystaj z programów realizowanych przez GOPS!

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie przystąpił do Programów Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2022 oraz ,,Opieka Wytchnieniowa” – edycja 2022, które finansowane są ze środków pochodzących z Funduszu Solidarnościowego. Wysokość pozyskanych środków, które przeznaczone będą na wsparcie potrzebujących mieszkańców Gminy Kościerzyna, to 718 700 zł.

Więcej

Eksperci Urzędu Skarbowego w Wielkim Klinczu

W czwartek, 20 stycznia 2022 r. po południu w Sali Wiejskiej w Wielkim Klinczu odbyło się spotkanie informacyjno-szkoleniowe z pracownikami Urzędu Skarbowego z Kościerzyny na temat wypełniania zeznań podatkowych w 2022 r. za rok 2021 oraz z uwzględnieniem tematów związanych ze zmianami wprowadzanymi przez Polski Ład w roku bieżącym.

Więcej