Aktualności

Działalność KS Kościerzyna dofinansowana z budżetu Gminy Kościerzyna

KS Kościerzyna aktualnie uczestniczy w rozgrywkach piłki ręcznej I Ligi Kobiet, w której obecnie zajmuje 4 pozycję. Drużyna dużym sukcesem zakończyła udział w rozgrywkach Pucharu Polski dostając się do ćwierć finału – najlepszych 8 drużyn w Polsce. Jest to  historyczne osiągnięcie, zespół przegrał po zaciętej walce z zespołem Start Elbląg. Nadal walczy o I miejsce w lidze i awans do super ligi.

Drużyna odbyła również 10-dniowe zgrupowanie. Główne założenia zgrupowania to: kształtowanie cech motorycznych z wykorzystaniem mini siłowni i sali korekcyjnej oraz  kształtowanie cech indywidualnej techniki zawodniczki, taktyki, gry właściwej i uproszczonej. Codziennie wieczorny trening w miejscu zakwaterowania: kajaki, rowery wodne i tereny do biegania. Na zakończenie zgrupowania rozegrane zostały dwa mecze sparingowe z AZS Warszawa. Po dwóch tygodniach intensywnych treningów przyszedł czas na pierwszy test. Przeciwnikiem była drużyna KS AZS AWF WARSZAWA. Mecz ten kościerska drużyna wygrała 44:31.

Działalność KS Kościerzyna jest dofinansowana z budżetu Gminy Kościerzyna. W ramach dotacji m.in. zakupione zostały stroje i torby dla drużyny. Zakupiono pełne stroje dla 18 zawodniczek, w tym 3 bramkarek i częściowo dla 2 trenerów (15 x koszulki, 15 x spodenki, 3x bluzy bramkarskie, 3x spodnie bramkarskie, 18 x bluzy – ortaliony, 20 x buty, 20 x torby, 20 x dresy). Cały sprzęt został ologowany. Umieszczony został herb gminy Kościerzyna, dzięki czemu promocja gminy jest również na wszystkich wyjazdowych.  

Prezes Klubu Mirosław Kaliński

Na zdjęciach: rozgrywki KS Kościerzyna

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej