Aktualności

Działalność KS Kościerzyna dofinansowana z budżetu Gminy Kościerzyna

KS Kościerzyna aktualnie uczestniczy w rozgrywkach piłki ręcznej I Ligi Kobiet, w której obecnie zajmuje 4 pozycję. Drużyna dużym sukcesem zakończyła udział w rozgrywkach Pucharu Polski dostając się do ćwierć finału – najlepszych 8 drużyn w Polsce. Jest to  historyczne osiągnięcie, zespół przegrał po zaciętej walce z zespołem Start Elbląg. Nadal walczy o I miejsce w lidze i awans do super ligi.

Drużyna odbyła również 10-dniowe zgrupowanie. Główne założenia zgrupowania to: kształtowanie cech motorycznych z wykorzystaniem mini siłowni i sali korekcyjnej oraz  kształtowanie cech indywidualnej techniki zawodniczki, taktyki, gry właściwej i uproszczonej. Codziennie wieczorny trening w miejscu zakwaterowania: kajaki, rowery wodne i tereny do biegania. Na zakończenie zgrupowania rozegrane zostały dwa mecze sparingowe z AZS Warszawa. Po dwóch tygodniach intensywnych treningów przyszedł czas na pierwszy test. Przeciwnikiem była drużyna KS AZS AWF WARSZAWA. Mecz ten kościerska drużyna wygrała 44:31.

Działalność KS Kościerzyna jest dofinansowana z budżetu Gminy Kościerzyna. W ramach dotacji m.in. zakupione zostały stroje i torby dla drużyny. Zakupiono pełne stroje dla 18 zawodniczek, w tym 3 bramkarek i częściowo dla 2 trenerów (15 x koszulki, 15 x spodenki, 3x bluzy bramkarskie, 3x spodnie bramkarskie, 18 x bluzy – ortaliony, 20 x buty, 20 x torby, 20 x dresy). Cały sprzęt został ologowany. Umieszczony został herb gminy Kościerzyna, dzięki czemu promocja gminy jest również na wszystkich wyjazdowych.  

Prezes Klubu Mirosław Kaliński

Na zdjęciach: rozgrywki KS Kościerzyna

Aktualności

Nabór uzupełniający na powietrzne pompy ciepła

Przypominamy, że trwa nabór uzupełniający mieszkańców zainteresowanych montażem instalacji powietrznej pompy ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej przy dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 10.3.1. Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

Więcej

Dziękujemy za udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021

Zakończył się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. W Gminie Kościerzyna, tak jak w całej Polsce, trwał od 1 kwietnia do 30 września 2021 roku. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy spełnili swój obywatelski obowiązek i wzięli udział w spisie. Z posiadanych przez nas informacji wynika, że nie spisali się nieliczni – obowiązku dopełniło 99% mieszkańców naszej gminy.

Więcej

Konferencja Metodyczna Skorzewo 2021

Dnia 26 września 2021 roku w Centrum Sportu i Rekreacji w Skorzewie odbyła się konferencja metodyczna dla trenerów piłki nożnej. Konferencja zorganizowana została przez Zakład Sportu, Kultury i Turystyki Gminy Kościerzyna oraz firmę EmSport. Patronat na wydarzeniem objął Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Więcej