Aktualności

Dzieci z gminy Kościerzyna przypominają kierowcom o zasadach bezpieczeństwa

7 grudnia odbyła się nietypowa akcja, mająca przemówić do wyobraźni kierowców. Policjanci z kościerskiej drogówki przeprowadzali kontrole trzeźwości, a uczniowie gminnych szkół rozdawali im ulotki.

Kara recydywy, znacznie większa liczba punktów karnych, dotkliwe kwoty mandatów czy też zasada towarzystw ubezpieczeniowych zero tolerancji dla kierowców na podwójnym gazie nie zadziałają, gdy nie zaangażujemy się wszyscy w zmianę postaw wobec takich osób. Dla mnie każda taka osoba to potencjalny zabójca. Nagłaśnianie przez media wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, w których sprawcami są jeżdżący pod wpływem alkoholu lub narkotyków  kierowcy, nie przyczyni się do zmiany zachowań części osób. Nigdy jednak nie wolno nam się zgodzić na to, by ktokolwiek usiadł za kierownicą po spożyciu substancji zmieniających postrzeganie rzeczywistości. Musimy reagować!  Nasza bierność może doprowadzić do niejednej ludzkiej tragedii. Tą współodpowiedzialność za bezpieczeństwo na drogach chcemy zaszczepiać już najmłodszym użytkownikom dróg,czyli dzieciom z naszych gminnych szkół,

Stąd pomysł akcji, by uczniowie w asyście policji rozdawali kierowcom atrakcyjne w przekazie ulotki z treściami edukacyjnymi, samochodowe zawieszki zapachowe oraz by każdy był wyposażony na dalszą część trasy w butelkę wody.

Hasłem przewodnim naszych działań skierowanych do kierowców jest hasło: Gdy zginę przez Ciebie, co powiesz mojej mamie?

Sylwia Tomaszewska – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

fot. KPP w Kościerzynie

Aktualności

Wdzydze witają pięknym napisem

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Wdzydzanki we Wdzydzach ustawiony został napis witający mieszkańców i turystów. W pięknej scenerii nad jeziorem, w pobliżu Centrum Usług Turystycznych można zrobić sobie pamiątkowe zdjęciem na tle napisu „♥ WDZYDZE”.

Więcej

30-lecie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu

24 maja 2024 r. Szkoła Podstawowa im. kontradmirała Xawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu świętowała jubileusz 30-lecia działalności. Uroczyste spotkanie, które zorganizowała społeczność szkolna było okazją do wspomnień, poznania historii placówki i sylwetki patrona oraz podziwiania talentów artystycznych uczniów.

Więcej

Zapraszamy na rajd rowerowy

Klub Rowerowy Stolemy wraz z harcerzami Hufca ZHP Kościerzyna zaprasza w dniu 31 maja br. na Rodzinny Rajd Rowerowy trasą: Kościerzyna – Łubiana – Lipusz – Stare Karpno – Korne – Kościerzyna

Więcej