Aktualności

Dzielnicowi rozdawali odblaski

W dniach 15 i 18 grudnia dzielnicowi z kościerskiej komendy gościli na mszy roratniej w kościołach parafialnych w Łubianie i Wąglikowicach. Te spotkania odbyły się w ramach działań „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, skierowanych do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W okresie jesienno-zimowym zmrok na drogach zapada bardzo szybko, a piesi stają się słabo widoczni dla kierowców. W ramach poprawy bezpieczeństwa w piątek i poniedziałek dzielnicowi z kościerskiej komendy odwiedzili mieszkańców gminy Kościerzyna na mszy świętej w kościele p.w. Świętego Maksymiliana w Łubianie i parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wąglikowicach. Celem tych spotkań było przypomnienie przede wszystkim młodym słuchaczom podstawowych zasad bezpieczeństwa i określonych zachowań, prowadzących do uniknięcia zagrożeń podczas poruszania się na jezdni i w pobliżu niej. Funkcjonariusze omówili zasady, które powinny być przestrzegane na drodze oraz zachęcali do noszenia elementów odblaskowych.

Po wyjściu z kościoła wszyscy uczestnicy mszy otrzymali odblaski przekazane przez Urząd Gminy Kościerzyna.

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej