Aktualności

Dzień Babci i Dziadka w szkole w Niedamowie

10 stycznia br. o godzinie 16.00 w sali wiejskiej w Niedamowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na występy przybyli babcie i dziadkowie dzieci z klas 0-III.

Na początku wystąpili uczniowie klasy piątej i szóstej, a następnie z klas 0-III. Goście byli zachwyceni występami artystycznymi swoich wnuków, a także organizacją całej imprezy. Niebywały nastrój, świetlisty taniec zespołu artystycznego „Chochliki”, wspólnie śpiewane kolędy i piosenki, słodki poczęstunek i rozmowy to niezapomniane wrażenia ze spotkania.

Tego dnia gościła również Pani Sołtys Danuta Szczepańska, która przyniosła dla dzieci słodycze. Serdecznie dziękujemy Pani Dance za niespodziankę. Pragniemy również podziękować babciom, dziadkom, a także mamom za upieczone ciasta oraz za inne smakołyki. Na zakończenie dzieci podarowały swoim babciom i dziadkom świeczniki z kory i materiału przyrodniczego. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w naszych sercach i w pamięci.

Nadesłane: M. Smuczyńska

Aktualności

Spotkanie z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej

Wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski oraz wicewójt Grzegorz Świtała uczestniczyli w zorganizowanym w Starostwie Powiatowym spotkaniu z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej – Marcinem Horałą. Wizyta w powiecie kościerskim miała na celu podsumowanie inwestycji realizowanych dzięki współpracy między samorządami, przy wsparciu z programów rządowych.

Więcej

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej