Aktualności

Dzień Dyni w Niedamowie

31 października w przedszkolu i szkole w Niedamowie obchodzono Dzień Dyni.

Z tej okazji przedszkolaki przyszły ubrane całe na pomarańczowo. Była okazja, aby poznać budowę dyni oraz jej walory smakowe i zdrowotne. Rodzice przygotowali przepyszne dyniowe babeczki. Wykonano również dyniowe balony z ciekawymi buźkami. Cały dzień wszystkim przedszkolakom towarzyszył bardzo dobry pomarańczowy humor. W tym wyjątkowym dniu było bardzo dużo zabaw taneczno- ruchowych. Dzieci miały wykonane zdjęcia w fotobudce.

Tego samego dnia Samorząd Uczniowski zorganizował Święto Dyni w szkole w Niedamowie, które miało na celu promocję tego warzywa poprzez serwowanie babeczek dyniowych. Ponadto SU zależało na rozweseleniu społeczności szkolnej i przyodzianiu się w kolor pomarańczowy. Wielu uczniów zaangażowało się w wystrój wiaty przynosząc dynie, które posłużyły jako ścianka fotograficzna.

Nadesłane ze szkoły w Niedamowie

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z  art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2023 r. poz. 344 ze zm.) wykazuje do dzierżawy nieruchomości

Więcej

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej