Aktualności

Dzień Dyni w Niedamowie

31 października w przedszkolu i szkole w Niedamowie obchodzono Dzień Dyni.

Z tej okazji przedszkolaki przyszły ubrane całe na pomarańczowo. Była okazja, aby poznać budowę dyni oraz jej walory smakowe i zdrowotne. Rodzice przygotowali przepyszne dyniowe babeczki. Wykonano również dyniowe balony z ciekawymi buźkami. Cały dzień wszystkim przedszkolakom towarzyszył bardzo dobry pomarańczowy humor. W tym wyjątkowym dniu było bardzo dużo zabaw taneczno- ruchowych. Dzieci miały wykonane zdjęcia w fotobudce.

Tego samego dnia Samorząd Uczniowski zorganizował Święto Dyni w szkole w Niedamowie, które miało na celu promocję tego warzywa poprzez serwowanie babeczek dyniowych. Ponadto SU zależało na rozweseleniu społeczności szkolnej i przyodzianiu się w kolor pomarańczowy. Wielu uczniów zaangażowało się w wystrój wiaty przynosząc dynie, które posłużyły jako ścianka fotograficzna.

Nadesłane ze szkoły w Niedamowie

Aktualności

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej

Wyniki wyborów samorządowych

7 kwietnia 2024 r. odbyły się wybory samorządowe. Wybieraliśmy Wójta, Radnych Gminy Kościerzyna, Radnych Powiatu Kościerskiego i Radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Więcej