Aktualności

Dzień Dziecka w Kaliskach

W Dniu Dziecka w Szkole Podstawowej w Kaliskach odbył się kolejny Piknik Rodzinny. W tym roku głównym przesłaniem przedsięwzięcia była trzeźwość i wolność od stosowania używek.

Chcieliśmy ponownie pokazać dzieciom, że można fantastycznie bawić się bez używania papierosów, alkoholu, czy narkotyków. Chcieliśmy też ów czas uczynić dla naszych uczniów szczególnie niezapomnianym. Drugim celem było zbliżenie społeczności lokalnej ze szkołą, czego nam bardzo brakowało po wszechobecnej pandemii. Myślę, że nasze dzieci zapamiętają ten dzień na długo. Dla wszystkich przygotowaliśmy ponad 20 atrakcji.

W ten dzień gościliśmy naszych Dobrodziejów. Byli to min. Piotr Karczewski, wójt Grzegorz Piechowski, którym już w tym miejscu bardzo dziękuję. Jednak dzieci bardziej niż na dorosłych skupiły się na wspaniałej zabawie, w której przez ponad 5 godzin nie było umiaru. Największym zainteresowaniem naszych wychowanków cieszyły się 2 wielkie dmuchańce w sali gimnastycznej, strzelanie pod opieką bardzo kompetentnych przedstawicieli Bractwa Kurkowego, konkurs z robotyki i wyrobów gipsowch, a wśród młodszych dzieci liczne gry, zabawy oraz wszechobecne tańce przygotowane przez nauczycieli.

W tym miejscu chciałbym przede wszystkim podziękować moim współpracownikom, nauczycielom, tak ciężko pracującym. Dziękuję też Bractwu Kurkowemu z Kościerzyny, wraz z Królem Aldoną Sambor-Sochaczewską i H. Niezgodą, rodzicom i Radzie Rodziców, na czele z M. Etmanska, radnej B. Cieszyńskiej, firmom „Róża” z Kalisk oraz Kruszywa Polskie, OSP w Kaliskach, Państwu Mietkim i innym sponsorom (M. Dobek, M. Zaborowskiej oraz p. Irenie). Składam wszystkim szczere podziękowania i odsyłam na stronę SP w Kaliskach. Bóg Wam zapłać wszystkim Dobrodziejom.

Źródło: Szkoła Podstawowa w Kaliskach

Aktualności

Bitwa Regionów, czyli kulinarna rywalizacja KGW

Osiem Kół Gospodyń Wiejskich wzięło udział w kulinarnej Bitwie Regionów, która odbyła się w minioną sobotę we Wdzydzach. Panie przygotowały i zaprezentowały tradycyjne potrawy regionalne, a stawką tej rywalizacji był awans do półfinału ogólnopolskiego konkursu.

Więcej

Wdzydze. Odbyły się I Regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego

Za nami pierwsze regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego! Było to wielkie święto żeglarstwa. 23 września we Wdzydzach spotkali się uczniowie z całego województwa biorący udział w projekcie „Pomorskie Żagle Wiedzy”. Sprawdzili nabyte w trakcie obozów i warsztatów umiejętności oraz przetestowali jachty kupione w ramach projektu „100 łodzi żaglowych na 100-lecie zaślubin Polski z Morzem”.

Więcej

Widoczne postępy w rozbudowie oczyszczalni ścieków w Wielkim Klinczu

Trwają intensywne prace na oczyszczalni ścieków w Wielkim Klinczu. Inwestycja warta ponad 6,35 mln zł powinna zostać zakończona do końca grudnia 2022 roku. Oczyszczalnia ta na dzień dzisiejszy obsługuje aglomerację ściekową o nazwie „Wielki Klincz”, obejmującą następujące miejscowości: Niedamowo, Dębogóry, Wielki Podleś, Kaliska Kościerskie, Kościerska Huta, Dobrogoszcz, Mały Klincz, Skorzewo, Kościerzyna Wybudowanie, Nowa Wieś Kościerska, Nowy Klincz i Wielki Klincz.

Więcej