Aktualności

Dzień Jedności Kaszubów w Skorzewie

To był na Kaszubach piękny, słoneczny dzień. Najważniejszym elementem świętowania Dnia Jedności Kaszubów w Skorzewie w dniu 19 marca 2023 roku była uroczyście odprawiona Msza Św., częściowo z liturgią w języku kaszubskim, w parafialnym Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W wielkopostny nastrój wprowadziła uczestników parafialna schola „Dzieci Maryi”, która także w naszym kaszubskim języku odśpiewała pięknie pieśni. Po Mszach Św. można było zapoznać się z rękodziełem i kaszubskimi wyrobami kulinarnymi Aktywnych Członkiń. Jak zawsze przybyli w strojach kaszubskich Seniorzy z Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów ze Skorzewa.

Wszystkim dziękujemy za wszelką pomoc i odświętnie spędzony czas.

Nadesłane: AKTYWNI KASZUBI SKORZEWO”

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej