Aktualności

Dzień Jedności Kaszubów w Skorzewie

17 marca w Skorzewie świętowaliśmy DZIEŃ JEDNOŚCI KASZUBÓW. 

W tym dniu w naszym Regionie słychać było nas – Kaszubów. W naszej miejscowości też daliśmy o sobie znać. Z radością przygotowywaliśmy się do tego dnia. Świętowaliśmy podczas Mszy św. w parafialnym Kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Liturgia była częściowo w języku kaszubskim, mogliśmy wysłuchać czytań, psalmu, próśb i pieśni w wykonaniu Scholi parafialnej i Aktywnych. Wszystkim dziękujemy za pomoc w przygotowaniach do świętowania, już po raz szósty. Nasze aktywne działania zaczęły się  właśnie od tego Dnia. Żyje nam się dobrze w Skorzewie, dbamy o nasze relacje i staramy się pielęgnować kulturę kaszubską jak potrafimy.

Życzymy sobie i Wam, żebyśmy byli w jedności z piękną muzyką, zwyczajami, językiem i wyśmienitą kuchnią.

Pozdrawiamy, Aktywni Kaszubi – Skorzewo

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej