Aktualności

Dzień Jedności Kaszubów w Skorzewie

Dnia 20.03.2022 r. w Skorzewie tradycyjnie świętowano Dzień Jedności Kaszubów.

O godz.11:00 w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy mieszkańcy wzięli udział e mszy świętej z częściową liturgią w języku kaszubskim przygotowaną przez parafialną scholę NDM, organistę, dzieci i członkinie Stowarzyszenia „Aktywni Kaszubi Skorzewo”. Po mszy świętej działacze stowarzyszenia zebrali się wspólnie z mieszkańcami przy kaszubskim stoisku, gdzie tradycyjnie był swojski chleb z pieca, smalec i drożdżowy ,,kuch” oraz regionalne robótki. Nie zapomniano też o osobach z Ukrainy przebywających w Skorzewie.

Cieszymy się, że udało się pokazać jedność, która buduje i daje siłę.

Przygotowania do tego dnia trwały kilka dni poprzez wspólne warsztaty oraz wytężone prace indywidualne w domach: kulinarne, rękodzieło, plastyczne, krawieckie i inne.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji tego ważnego dnia.

Stowarzyszenie „Aktywni Kaszubi Skorzewo”

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej