Aktualności

Dzień Jedności Kaszubów w Skorzewie

Dnia 20.03.2022 r. w Skorzewie tradycyjnie świętowano Dzień Jedności Kaszubów.

O godz.11:00 w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy mieszkańcy wzięli udział e mszy świętej z częściową liturgią w języku kaszubskim przygotowaną przez parafialną scholę NDM, organistę, dzieci i członkinie Stowarzyszenia „Aktywni Kaszubi Skorzewo”. Po mszy świętej działacze stowarzyszenia zebrali się wspólnie z mieszkańcami przy kaszubskim stoisku, gdzie tradycyjnie był swojski chleb z pieca, smalec i drożdżowy ,,kuch” oraz regionalne robótki. Nie zapomniano też o osobach z Ukrainy przebywających w Skorzewie.

Cieszymy się, że udało się pokazać jedność, która buduje i daje siłę.

Przygotowania do tego dnia trwały kilka dni poprzez wspólne warsztaty oraz wytężone prace indywidualne w domach: kulinarne, rękodzieło, plastyczne, krawieckie i inne.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji tego ważnego dnia.

Stowarzyszenie „Aktywni Kaszubi Skorzewo”

Aktualności

Jubileusz 50 lat małżeństwa

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Przyznaje go Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. 7 grudnia w imieniu Prezydenta RP Wójt Grzegorz Piechowski wręczył medale parom zamieszkującym Gminę Kościerzyna.

Więcej

Mikołajki w szkole w Niedamowie

6 grudnia cała społeczność szkoły w Niedamowie przyszła ubrana na czerwono. W radosnych nastrojach i z uśmiechem na twarzy uczniowie i nauczyciele przywitali dobrego ducha szkoły – Panią Sołtys Niedamowa. Każde grzeczne dziecko otrzymało słodki upominek od Pani Danuty Szczepańskiej. 

Więcej