Aktualności

„Dzień Seniora 2023” w Wąglikowicach

W dniu 2 października 2023 r. w Zespole Szkół  Wąglikowice odbyło się uroczyste spotkanie  Wójta Gminy Kościerzyna  Grzegorza Piechowskiego z  seniorami Sołectw Czarlina, Grzybowo, Loryniec, Sycowa Huta, Wąglikowice i Wdzydze Kiszewskie, które rozpoczęło cykl spotkań pana Wójta z seniorami Gminy Kościerzyna. W spotkaniu z okazji Dnia Seniora  uczestniczyło około 100 seniorów. 

Uroczyste spotkanie poprzedziła  Msza Św. w intencji seniorów w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Wąglikowicach, którą odprawił ks. proboszcz Stanisław Wieliński.

O godz.13,00 w  Sali Gimnastycznej  Zespołu Szkół w  Wąglikowicach Wójt Gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski przywitał przybyłych seniorów i złożył serdeczne życzenia. Tradycyjnie Sołtysi wraz z Wójtem Grzegorzem Piechowskim i radnym Krzysztofem Bławat wręczyli najstarszym obecnym na spotkaniu seniorom sześciu sołectw bukiety kwiatów wraz z gorącymi życzeniami długich lat życia w zdrowiu.

W części artystycznej swoje wykonanie prezentował szkolny zespół folklorystyczny „Môłi Kaszëbi”, którego repertuar  został nagrodzony gromkimi brawami z sali.  

Po części oficjalnej  seniorzy wraz z gośćmi przy nastrojowej muzyce zespołu muzycznego p. Adama Sosnowskiego zasiedli do stołów gdzie zaserwowano obiad oraz kawę z drożdżówką. W trakcie kilkugodzinnego spotkania przebiegającego w miłej atmosferze przy nastrojowej muzyce  z tańcami  dominowały wspólne rozmowy i  wspomnienia.

Sołtysi wraz z uczestniczącymi w spotkaniu seniorami składają serdeczne podziękowania za organizację tak uroczego przyjęcia  Panu Wójtowi Grzegorzowi Piechowskiemu, księdzu proboszczowi Stanisławowi Wielińskiemu, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Wąglikowicach p. Sławomirowi Grzyb, szkolnemu zespołowi „Môłi Kaszëbi” wraz z opiekunami, zespołowi muzycznemu p, A. Sosnowskiego oraz osobom zaangażowanym w organizacje Dnia Seniora.

Opracował J. Landowski

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z  art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2023 r. poz. 344 ze zm.) wykazuje do dzierżawy nieruchomości

Więcej

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej