Aktualności

na zdjęciu uczestnicy uroczystości

Dzień Seniora w Kaliskach Kościerskich

W środę 28.09.2022 w szkole w Kaliskach Kościerskich odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora. Na tę szczególną uroczystość seniorzy przybyli z okolicznych wsi: z Kłobuczyna, Kościerskiej Huty, Dobrogoszcza, Nowej Wsi i Kalisk Kościerskich.

Zebranych gości przywitali wspólnie Grzegorz Piechowski, wójt Gminy Kościerzyna oraz Tomasz Dargacz, dyrektor szkoły. Podczas spotkania sołtysi wsi wręczyli kwiaty najstarszym mieszkańcom i złożyli im życzenia.

Po wspólnym obiedzie i kawie z ciastem część artystyczną  pięknie zaprezentowali  uczniowie szkoły uczęszczający na język kaszubski. Śpiewy, tańce i występy dzieci rozbawiły i zachwyciły zebranych swymi wielkimi talentami. Na koniec przedstawienia goście uczestniczyli w konkursie najszybszego ubijania jajek. Nagroda główna „kaszubski fartuszek” trafił do Pani Elżbiety Zaborowskiej.

Spotkanie było okazją do wspólnej integracji, rozmów i wspomnień.

Nadesłane ze szkoły w Kaliskach Kościerskich

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z  art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2023 r. poz. 344 ze zm.) wykazuje do dzierżawy nieruchomości

Więcej

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej