Aktualności

na zdjęciu uczestnicy uroczystości

Dzień Seniora w Kaliskach Kościerskich

W środę 28.09.2022 w szkole w Kaliskach Kościerskich odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora. Na tę szczególną uroczystość seniorzy przybyli z okolicznych wsi: z Kłobuczyna, Kościerskiej Huty, Dobrogoszcza, Nowej Wsi i Kalisk Kościerskich.

Zebranych gości przywitali wspólnie Grzegorz Piechowski, wójt Gminy Kościerzyna oraz Tomasz Dargacz, dyrektor szkoły. Podczas spotkania sołtysi wsi wręczyli kwiaty najstarszym mieszkańcom i złożyli im życzenia.

Po wspólnym obiedzie i kawie z ciastem część artystyczną  pięknie zaprezentowali  uczniowie szkoły uczęszczający na język kaszubski. Śpiewy, tańce i występy dzieci rozbawiły i zachwyciły zebranych swymi wielkimi talentami. Na koniec przedstawienia goście uczestniczyli w konkursie najszybszego ubijania jajek. Nagroda główna „kaszubski fartuszek” trafił do Pani Elżbiety Zaborowskiej.

Spotkanie było okazją do wspólnej integracji, rozmów i wspomnień.

Nadesłane ze szkoły w Kaliskach Kościerskich

Aktualności

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej

Wyniki wyborów samorządowych

7 kwietnia 2024 r. odbyły się wybory samorządowe. Wybieraliśmy Wójta, Radnych Gminy Kościerzyna, Radnych Powiatu Kościerskiego i Radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Więcej