Aktualności

na zdjęciu uczestnicy uroczystości

Dzień Seniora w Skorzewie

W dniu 27 września 2022 roku w sali wiejskiej w Skorzewie odbył się „Dzień Seniora”. Na tę szczególną uroczystość przybyli seniorzy z okolicznych wsi: z Częstkowa, Kościerzyny Wybudowania, Gostomia i Wieprznicy.

Goście zostali przywitani przez Grzegorza Piechowskiego, wójta Gminy Kościerzyna oraz Marię Czekaj, dyrektora Zespołu Szkół w Skorzewie. Uroczystość uświetniły śpiewy, pokazy muzyczne i artystyczne w wykonaniu uczniów szkoły w Skorzewie. Następnie miło spędzono czas przy poczęstunku.

Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze, dostarczyło wiele radości i wzruszeń.

Nadesłane ze szkoły w Skorzewie

Aktualności

Jubileusz 50 lat małżeństwa

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Przyznaje go Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. 7 grudnia w imieniu Prezydenta RP Wójt Grzegorz Piechowski wręczył medale parom zamieszkującym Gminę Kościerzyna.

Więcej

Mikołajki w szkole w Niedamowie

6 grudnia cała społeczność szkoły w Niedamowie przyszła ubrana na czerwono. W radosnych nastrojach i z uśmiechem na twarzy uczniowie i nauczyciele przywitali dobrego ducha szkoły – Panią Sołtys Niedamowa. Każde grzeczne dziecko otrzymało słodki upominek od Pani Danuty Szczepańskiej. 

Więcej