Aktualności

na zdjęciu uczestnicy uroczystości

Dzień Seniora w Skorzewie

W dniu 27 września 2022 roku w sali wiejskiej w Skorzewie odbył się „Dzień Seniora”. Na tę szczególną uroczystość przybyli seniorzy z okolicznych wsi: z Częstkowa, Kościerzyny Wybudowania, Gostomia i Wieprznicy.

Goście zostali przywitani przez Grzegorza Piechowskiego, wójta Gminy Kościerzyna oraz Marię Czekaj, dyrektora Zespołu Szkół w Skorzewie. Uroczystość uświetniły śpiewy, pokazy muzyczne i artystyczne w wykonaniu uczniów szkoły w Skorzewie. Następnie miło spędzono czas przy poczęstunku.

Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze, dostarczyło wiele radości i wzruszeń.

Nadesłane ze szkoły w Skorzewie

Aktualności

Siła kobiecości

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie przygotował i zrealizował projekt socjalny pt. „Siła kobiecości”.  Autorami projektu byli pracownicy socjalni: Joanna Czapla, Aleksandra Gierłachowska i Joanna Turzyńska. Projekt obejmował zorganizowanie dwóch spotkań dla kobiet z terenu Naszej Gminy.

Więcej

Informacja GOPS

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U 2024 poz.854 ), w której został wykreślony art.13 na podstawie, którego przyznawane było świadczenie pieniężne dla osób, rodzin, które przyjęły do swoich domów obywateli Ukrainy.

Więcej