Aktualności

Dzień Sołtysa – dziękujemy gospodarzom sołectw!

11 marca obchodzimy Dzień Sołtysa – ważne święto w samorządowym kalendarzu. To gospodarze sołectw, jako liderzy swoich miejscowości, mają bezpośredni kontakt z mieszkańcami i są pośrednikami między wsią a gminą. Jak co roku dziękujemy Wam, Drogie Sołtyski i Drodzy Sołtysi, za Waszą pracę!

W gminie Kościerzyna działa na rzecz swoich miejscowości 36 sołtysów. W środę 9 marca wzięli oni udział w spotkaniu, które odbyło się w sali obrad Urzędu Gminy. Wójt Grzegorz Piechowski złożył sołtysom życzenia z okazji ich święta, podziękował za zaangażowanie i życzył, by ich praca była doceniana przez mieszkańców. W ręce sołtysów trafiły „Poradniki radnego i sołtysa na 2022 rok”.

Spotkanie było okazją do omówienia bieżących spraw. Przedstawiony został harmonogram zebrań wiejskich, które ruszą 21 marca.

Pojawił się również temat pomocy dla Ukrainy. Wójt przypomniał, że każda osoba, która przyjmuje uchodźców powinna zgłosić ten fakt do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Formularz zgłoszenia pobytu znaleźć można TUTAJ. Zgodnie z przyjętym przez Radę Ministrów projektem ustawy za przyjęcie uchodźców pod swój dach można otrzymać 40 zł na osobę. Świadczenie będzie wypłacane przez 60 dni, wnioski o jego wypłatę przyjmowane będą w ośrodku pomocy społecznej.

Sekretarz Gminy Kościerzyna poinformowała sołtysów o rozpoczęciu kolejnej edycji Konkursu Piękna Wieś Pomorska. Zwycięska miejscowość otrzyma 30 tys. złotych. Zgłoszenia do etapu gminnego trwają do 1 czerwca. Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się TUTAJ.

Aktualności

Sukces mieszkanki Gminy Kościerzyna na Mistrzostwach Polski Karate

Miniony weekend przyniósł kolejne sportowe sukcesy. Podczas XXXVII Mistrzostw Polski Karate Tradycyjnego, które odbyły się w Pruszkowie, bardzo dobrze zaprezentowały się mieszkanki Fingrowej Huty sołectwa Cząstkowo – Monika de Janauis Święćkowska oraz jej córka Kornelia, reprezentujące Karate Klub Gdynia.

Więcej

Dzień Dziecka w Wąglikowicach

W sobotę, 6 czerwca 2026 roku na boisku w Wąglikowicach odbył się długo wyczekiwany Dzień Dziecka. Piękna pogoda oraz bogaty program atrakcji sprawiły, że wydarzenie przyciągnęło liczne grono dzieci wraz z rodzicami.

Na uczestników czekało wiele aktywności, które dostarczyły dzieciom mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa gier drewnianych, umożliwiająca wspólną zabawę dzieci i rodziców. Nie zabrakło również animacji oraz pokazów z bańkami mydlanymi, które zachwycały najmłodszych.

Więcej