Aktualności

Dzień Sołtysa – dziękujemy gospodarzom sołectw!

11 marca obchodzimy Dzień Sołtysa – ważne święto w samorządowym kalendarzu. To gospodarze sołectw, jako liderzy swoich miejscowości, mają bezpośredni kontakt z mieszkańcami i są pośrednikami między wsią a gminą. Jak co roku dziękujemy Wam, Drogie Sołtyski i Drodzy Sołtysi, za Waszą pracę!

W gminie Kościerzyna działa na rzecz swoich miejscowości 36 sołtysów. W środę 9 marca wzięli oni udział w spotkaniu, które odbyło się w sali obrad Urzędu Gminy. Wójt Grzegorz Piechowski złożył sołtysom życzenia z okazji ich święta, podziękował za zaangażowanie i życzył, by ich praca była doceniana przez mieszkańców. W ręce sołtysów trafiły „Poradniki radnego i sołtysa na 2022 rok”.

Spotkanie było okazją do omówienia bieżących spraw. Przedstawiony został harmonogram zebrań wiejskich, które ruszą 21 marca.

Pojawił się również temat pomocy dla Ukrainy. Wójt przypomniał, że każda osoba, która przyjmuje uchodźców powinna zgłosić ten fakt do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Formularz zgłoszenia pobytu znaleźć można TUTAJ. Zgodnie z przyjętym przez Radę Ministrów projektem ustawy za przyjęcie uchodźców pod swój dach można otrzymać 40 zł na osobę. Świadczenie będzie wypłacane przez 60 dni, wnioski o jego wypłatę przyjmowane będą w ośrodku pomocy społecznej.

Sekretarz Gminy Kościerzyna poinformowała sołtysów o rozpoczęciu kolejnej edycji Konkursu Piękna Wieś Pomorska. Zwycięska miejscowość otrzyma 30 tys. złotych. Zgłoszenia do etapu gminnego trwają do 1 czerwca. Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się TUTAJ.

Aktualności

Wdzydze witają pięknym napisem

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Wdzydzanki we Wdzydzach ustawiony został napis witający mieszkańców i turystów. W pięknej scenerii nad jeziorem, w pobliżu Centrum Usług Turystycznych można zrobić sobie pamiątkowe zdjęciem na tle napisu „♥ WDZYDZE”.

Więcej

30-lecie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu

24 maja 2024 r. Szkoła Podstawowa im. kontradmirała Xawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu świętowała jubileusz 30-lecia działalności. Uroczyste spotkanie, które zorganizowała społeczność szkolna było okazją do wspomnień, poznania historii placówki i sylwetki patrona oraz podziwiania talentów artystycznych uczniów.

Więcej

Zapraszamy na rajd rowerowy

Klub Rowerowy Stolemy wraz z harcerzami Hufca ZHP Kościerzyna zaprasza w dniu 31 maja br. na Rodzinny Rajd Rowerowy trasą: Kościerzyna – Łubiana – Lipusz – Stare Karpno – Korne – Kościerzyna

Więcej