Aktualności

Dzień Sołtysa – dziękujemy gospodarzom sołectw!

11 marca obchodzimy Dzień Sołtysa – ważne święto w samorządowym kalendarzu. To gospodarze sołectw, jako liderzy swoich miejscowości, mają bezpośredni kontakt z mieszkańcami i są pośrednikami między wsią a gminą. Jak co roku dziękujemy Wam, Drogie Sołtyski i Drodzy Sołtysi, za Waszą pracę!

W gminie Kościerzyna działa na rzecz swoich miejscowości 36 sołtysów. W środę 9 marca wzięli oni udział w spotkaniu, które odbyło się w sali obrad Urzędu Gminy. Wójt Grzegorz Piechowski złożył sołtysom życzenia z okazji ich święta, podziękował za zaangażowanie i życzył, by ich praca była doceniana przez mieszkańców. W ręce sołtysów trafiły „Poradniki radnego i sołtysa na 2022 rok”.

Spotkanie było okazją do omówienia bieżących spraw. Przedstawiony został harmonogram zebrań wiejskich, które ruszą 21 marca.

Pojawił się również temat pomocy dla Ukrainy. Wójt przypomniał, że każda osoba, która przyjmuje uchodźców powinna zgłosić ten fakt do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Formularz zgłoszenia pobytu znaleźć można TUTAJ. Zgodnie z przyjętym przez Radę Ministrów projektem ustawy za przyjęcie uchodźców pod swój dach można otrzymać 40 zł na osobę. Świadczenie będzie wypłacane przez 60 dni, wnioski o jego wypłatę przyjmowane będą w ośrodku pomocy społecznej.

Sekretarz Gminy Kościerzyna poinformowała sołtysów o rozpoczęciu kolejnej edycji Konkursu Piękna Wieś Pomorska. Zwycięska miejscowość otrzyma 30 tys. złotych. Zgłoszenia do etapu gminnego trwają do 1 czerwca. Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się TUTAJ.

Aktualności

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym

Sezon jesienno-zimowy to okres występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska. Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego przypomina, że w takiej sytuacji, zgodnie z art. 61 pkt 2 ustawy − Prawo budowlane, właściciele i zarządcy zobowiązani są do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego.

Więcej