Aktualności

Dzień Sołtysa – dziękujemy gospodarzom sołectw!

11 marca obchodzimy Dzień Sołtysa – ważne święto w samorządowym kalendarzu. To gospodarze sołectw, jako liderzy swoich miejscowości, mają bezpośredni kontakt z mieszkańcami i są pośrednikami między wsią a gminą. Jak co roku dziękujemy Wam, Drogie Sołtyski i Drodzy Sołtysi, za Waszą pracę!

W gminie Kościerzyna działa na rzecz swoich miejscowości 36 sołtysów. W środę 9 marca wzięli oni udział w spotkaniu, które odbyło się w sali obrad Urzędu Gminy. Wójt Grzegorz Piechowski złożył sołtysom życzenia z okazji ich święta, podziękował za zaangażowanie i życzył, by ich praca była doceniana przez mieszkańców. W ręce sołtysów trafiły „Poradniki radnego i sołtysa na 2022 rok”.

Spotkanie było okazją do omówienia bieżących spraw. Przedstawiony został harmonogram zebrań wiejskich, które ruszą 21 marca.

Pojawił się również temat pomocy dla Ukrainy. Wójt przypomniał, że każda osoba, która przyjmuje uchodźców powinna zgłosić ten fakt do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Formularz zgłoszenia pobytu znaleźć można TUTAJ. Zgodnie z przyjętym przez Radę Ministrów projektem ustawy za przyjęcie uchodźców pod swój dach można otrzymać 40 zł na osobę. Świadczenie będzie wypłacane przez 60 dni, wnioski o jego wypłatę przyjmowane będą w ośrodku pomocy społecznej.

Sekretarz Gminy Kościerzyna poinformowała sołtysów o rozpoczęciu kolejnej edycji Konkursu Piękna Wieś Pomorska. Zwycięska miejscowość otrzyma 30 tys. złotych. Zgłoszenia do etapu gminnego trwają do 1 czerwca. Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się TUTAJ.

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2021 r. poz. 1899) wykazuje do dzierżawy

Więcej

W Gminie Kościerzyna odbyły się Dni Seniora

Prawie 1000 seniorów wzięło udział w uroczystościach, które odbyły się w Gminie Kościerzyna. W tym roku w nowej formule, przy współpracy gminnych szkół podstawowych, zorganizowano 9 spotkań, na które zaproszono osoby 60+ ze wszystkich miejscowości naszej gminy.

Więcej

Trwają przygotowania do budowy mieszkań w Małym Klinczu

3 października 2022 roku w Kolbudach kolejny raz spotkali się przedstawiciele Krajowego Zasobu Nieruchomości oraz 19 pomorskich samorządów wchodzących w skład Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN-Pomorze sp. z o.o. W posiedzeniu uczestniczył również Wójt Gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski.

Więcej